Espoo Trail Run 6.12.2017, Puolarmaari, Espoon Akilles

Espoo Trail Run juostiin hienossa talvikelissä. Metsä oli valkea, mutta osa reitistä oli kurassa revittelyä. Kiitokset kaikille mukanaolijoille. Teitte Suomen 100-vuotispäivän polkujuoksusta hienon tapahtuman. Tämä porukka vietti hieman toisenlaisen Suomen 100-vuotispäivän puolikkaan. Muut juhlat jatkuivat illalla. Tulosihmettelyt osoitteeseen hannu.numminen@espoonakilles.fi.

T 3km P 3km K 3km N 7km M 7km K 7km N 14km M 14km K 14km

T 3km 3,00 km

Lähti : 3   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Maijukka Hanhijärvi                 Espoon Akilles                    25.28           
   2. Jaloluoma Kaisa                     Espoon Akilles                    30.52    +05.24 
      Naulapää Juulia                     Tontunmäki                                          

P 3km 3,00 km

Lähti : 12   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Riissanen Pyry                      Espoon Akilles                    16.45           
   2. Jarkko Leivo                                                          16.47       +02 
   3. Matias Veikkola                     Espoon Akilles                    17.25       +40 
   4. Malmström Kaapo                     Rajamäen rykmentti                18.00    +01.15 
   5. Malmström Peetu                     Rajamäen rykmentti                18.12    +01.27 
   6. Eemil Veikkola                      Espoon Akilles                    18.20    +01.35 
   7. Kontola Kasperi                                                       20.24    +03.39 
   8. Carlsson Oliver                     Espoon Akilles                    24.20    +07.35 
   9. Hanhijärvi Matteus                  Espoon Akilles                    26.15    +09.30 
  10. Husu Aleksi                         Hiidenkiertäjät                   35.21    +18.36 
      Klubb Rasmus                                                                            
      Wickholm Robert                     Espoo                                               

K 3km 3,00 km

Lähti : 6   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

      Klubb Taina                                                                             
      Wickholm Berndt                     Espoo                                               
      Viranta Tuuli                       Tontunmäki                                          
      Hervonen Johanna                    Smash                                               
      Järvinen Tuuli                      FTE                                                 
      Lundén Lina                                                                             

N 7km 7,00 km

Lähti : 38   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Salla Laitinen                      Espoon Akilles                    35.45           
   2. Finnilä Elina                                                         41.02    +05.17 
   3. Lähteenmäki Johanna                 Akilleksen Jukolakoulu            43.13    +07.28 
   4. Rudd Alexandra                                                        44.28    +08.43 
   5. Toppila Anni                        Hentec Oy Ab                      44.39    +08.54 
   6. Soininen Laura                      Crossfit Espoo                    44.56    +09.11 
   7. Mikkola Nina                        SK Business Ladies                45.30    +09.45 
   8. Evele-Peltoniemi Inese              Espoon Suunta                     46.12    +10.27 
   9. Jääoja-Virtanen Elina               Espoon Akilles                    47.47    +12.02 
  10. Rudd Minna                                                            47.58    +12.13 
  11. Kuusisto Saara                      Blues Sisters                     48.02    +12.17 
  12. Krzywacki Soile                     Rasti-Perniö                      48.06    +12.21 
  13. Sahlström Yvonne                    Blues Sisters                     48.15    +12.30 
  14. Katajisto Johanna                   Finnish maraton runners           48.32    +12.47 
  15. Carlsson Sanna                      Espoon Akilles                    50.21    +14.36 
  16. Pantsar Salla                       Vauhtisammakon juoksukoulu        50.28    +14.43 
  17. Pasanen Virpi                                                         53.04    +17.19 
  18. Jaatinen Sanna                                                        54.36    +18.51 
  19. Sinikka Illaru                      Peräkylän Ponnistus               55.29    +19.44 
  20. Mustonen Minttu                     Akilleksen Jukolakoulu            56.49    +21.04 
  21. Nieminen Saara                      Jorvin jolkuttelijat              57.48    +22.03 
  22. Kanerva Pia                         Espoo                             59.20    +23.35 
  23. Valkonen Niina                      Akilleksen Jukolakoulu          1.00.06    +24.21   
  24. Takasuo Eveliina                                                    1.01.22    +25.37 
  25. Salo Aija                           Akilleksen Jukolakoulu          1.02.38    +26.53 
  26. Rinta-Hiiro Tuija                                                   1.02.39    +26.54 
  27. Mäyry Päivi                         VJS                             1.03.26    +27.41 
  28. Fager Sofia                                                         1.03.33    +27.48 
  29. Mickwitz Anna-Karin                 Running Finland                 1.03.34    +27.49 
  30. Harju Nora                                                          1.03.47    +28.02 
  31. Willman Heidi                                                       1.03.52    +28.07 
  32. Niiranen Nanna*                                                     1.04.00    +28.15 
  33. Koivukangas Heidi                   Juoksuliike Espoo               1.24.50    +49.05 
      Kaisu Hynynen                                                                           
      Launistola Heidi                                                                        
      Karejoki Katja                                                                          
      Tillander Tiina                                                                         
      Lindroth Pia                                                                            

M 7km 7,00 km

Lähti : 26   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Rautiainen Miika-Pekka                                                30.12           
   2. Mikkola Tomi                                                          32.12    +02.00 
   3. Linnainmaa Lauri                    EY                                32.23    +02.11 
   4. Uusitalo Tero                       Espoon Akilles                    33.18    +03.06 
   5. Taskila Sakari                      Muuraus ja Laatoitus S Taskila    34.43    +04.31 
   6. Ville Nurmilaukas                   Espoon Akilles                    34.49    +04.37 
   7. Pulli Antero                        SK Rintterit                      35.06    +04.54 
   8. Koskinen Jussi                      OC Toffee                         35.57    +05.45 
   9. Husu Hannu                          Hiidenkiertäjät                   37.07    +06.55 
  10. Paulus Hanhijärvi                   Espoon Akilles                    39.05    +08.53 
  11. Kontola Akseli                                                        40.55    +10.43 
      Nieminen Konsta                                                       40.55    +10.43 
  13. Heino Teemu                         Espoon Akilles                    41.04    +10.52 
  14. Koski Ville                         Akilleksen Jukolakoulu            41.22    +11.10 
  15. Aaron Laine                                                           41.31    +11.19 
  16. Pasi Karppinen                      Espoo                             43.48    +13.36 
  17. Stachon Harri *                     Espoon Akilles                    46.05    +15.53 
  18. Numminen Hannu                                                        47.09    +16.57 
  19. Kortesluoma Juha                    Akilleksen Jukolakoulu            50.26    +20.14 
  20. Lind Johan                                                            53.53    +23.41 
  21. Nysten Kenneth                      Hentec Oy Ab                    1.02.51    +32.39 
      Teir Fredrik                                                                            
      Salo Mikko                                                                              
      Lagus Martin                                                                            
      Huopalainen Lasse                                                                       
      Ahlgren Jesper                                                                          

K 7km 7,00 km

Lähti : 32   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Immonen Ari                                                           46.12           
   2. Carin Stenvall                                                        54.33    +08.21 
   3. Kirjavainen Vilho                   7Summits                          57.24    +11.12 
   4. Kirjavainen Jussi                                                     57.26    +11.14 
      Okko Savolainen                                                                         
      Christian Björkbom                                                                      
      Huovinen Annamari                   Running Finland                                     
      Johannes Huovinen                                                                       
      Yliluoma Elina                      Espoo                                               
      Wilson Allan                                                                            
      Wickholm Minna                      Espoo                                               
      Wickholm Casper                     Espoo                                               
      Taimio Janina                                                                           
      Reinikainen Pirjo                   Rasti -Jyry                                         
      Pehrsson Patrik                                                                         
      Pehrsson Letta                                                                          
      Malmberg Pekka                                                                          
      Lundén Christoffer                                                                      
      Lundén Anton                                                                            
      Kohl Thomas                                                                             
      Kohl Erik                                                                               
      Jokinen Veikko                                                                          
      Jokinen Mari                                                                            
      Jokinen Heidi                                                                           
      Jaloluoma Lasse                                                                         
      Hylkinen Iina                       Tawastia Trail Club                                 
      Hildén Denise                       Espoo                                               
      Harju Anne                          Rasti-Jyry                                          
      Haapalahti Minna                                                                        
      Ekdahl Anna                         Espoo                                               
      Lundén Hanna                                                                            
      Björkenheim Pia                                                                         

N 14km 14,00 km

Lähti : 40   Keskeytti : 2   Hylätty : 0

   1. Mononen Jaana                                                       1.10.26           
   2. Havu Paula                          Espoon Akilles                  1.16.30    +06.04 
   3. Ljungqvist-Sarparanta Nina          Lynx                            1.24.32    +14.06 
   4. Himanen Anna-Mari                                                   1.25.59    +15.33 
   5. Paula Luokola                       Downtown 65 Endurance           1.26.02    +15.36 
   6. Paitula Annika                                                      1.26.19    +15.53 
   7. Zych Monika                         Rasti-Jyry                      1.29.52    +19.26 
   8. Milonoff Seija                      Team Pilli                      1.32.20    +21.54 
   9. Nyberg Terhi                        Espoo                           1.34.11    +23.45 
  10. Pikkarainen Anu                     Espoon Akilles                  1.34.14    +23.48 
  11. Stockmann Pernilla                  Espoo                           1.37.19    +26.53 
  12. Tarhonen Anna                       Team Tahto                      1.37.55    +27.29 
  13. Rissanen Ritva                      Espoo                           1.39.10    +28.44 
  14. Björkenheim Linda                                                   1.39.22    +28.56 
  15. Wiik Johanna                        Helsinki Triathlon              1.40.57    +30.31 
  16. Huttunen Margit                                                     1.41.25    +30.59 
  17. Syrjänen Nea                        Vantaa                          1.41.48    +31.22 
  18. Latva-Pukkila Anni                                                  1.41.51    +31.25 
  19. Malmström Sirpa                     Kilpakonnat                     1.42.49    +32.23 
  20. Anttolainen Laura                                                   1.43.16    +32.50 
  21. Paroma Mariella                                                     1.44.51    +34.25 
  22. Wendland Melanie                                                    1.45.35    +35.09 
  23. Väli-Klemelä Maiju                  Karkki-Rasti                    1.45.50    +35.24 
  24. Nummila Mirva                       Karkki-Rasti                    1.46.28    +36.02 
  25. Rahikka Hanna                       Helsinki Running Crew           1.47.11    +36.45 
  26. Järnefelt Elina                     OK77                            1.47.57    +37.31 
  27. Leppinen Saara                                                      1.49.04    +38.38 
  28. Illman Sara                                                         1.49.05    +38.39 
  29. Tyyskä Laura                                                        1.51.50    +41.24 
  30. Laiho Salla                         Salo                            1.55.21    +44.55 
  31. Immonen Mea                                                         2.03.22    +52.56 
  32. Milonoff Emilia                                                     2.08.35    +58.09 
  33. Välitalo Riitta                                                     2.22.41  +1.12.15 
      Kerttunen Katri-Susan               Sykkeen Kaikuja                                     
      Niemivuo Suvi                                                                           
      Helsingius Minna                                                                        
      Salomaa Eeva*                                                                         
      Harmokivi Piija                     Dirtbag Runners                                     
      Nieminen Kaisa                      Kilpakonnat                       Kesk. 
      Wilén Noora                         Vauhtisammakko                    Kesk. 

M 14km 14,00 km

Lähti : 48   Keskeytti : 3   Hylätty : 0

   1. Valido Toni                         HOKA ONE ONE Team (FI)          1.00.24           
   2. Halme Tomi                          FMR                             1.01.17       +53 
   3. Scalet Tommaso                                                      1.03.08    +02.44 
   4. Ilari Kontinen                      Team Nitor                      1.08.24    +08.00 
   5. Hjulgren Markus                     Rastikarhut                     1.09.14    +08.50 
   6. Puolakka Jukka                                                      1.10.36    +10.12 
   7. Backlund Pontus                                                     1.10.54    +10.30 
   8. Sjöström Olli                                                       1.11.22    +10.58 
   9. Vierimaa Ville                      Espoon Akilles                  1.11.50    +11.26 
  10. Pitkänen Olli                       Klaukkala                       1.11.54    +11.30 
  11. Patjas Antti                        Rasti-Vihti                     1.16.05    +15.41 
  12. Pulli Veli-Matti                    SK Rintterit                    1.16.36    +16.12 
  13. Weber Samuel                        Helsinki                        1.16.40    +16.16 
  14. Kesänen Jani                        Suunto                          1.16.41    +16.17 
  15. Warner Michael                      N/A                             1.16.59    +16.35 
  16. Molnar Geza                         Mariefors                       1.19.34    +19.10 
  17. Karppinen Tony                      Helsinki Running Crew           1.19.38    +19.14 
  18. Huovinen Mika                       Running Finland                 1.20.43    +20.19 
  19. Malmström Jyri                      Kilpakonnat                     1.21.54    +21.30 
  20. Harri Taavitsainen                  Vihti Triathlon                 1.22.41    +22.17 
  21. Halinoja Markku                                                     1.27.07    +26.43 
  22. Hyyryläinen Pasi                    Espoon Akilles                  1.27.22    +26.58 
  23. Karjalainen Heikki                  Espoo                           1.28.49    +28.25 
  24. Mäkinen Tommi                       Turun Urheiluliitto             1.28.52    +28.28 
  25. Seppälä Juha                        Vihti Triathlon                 1.30.46    +30.22 
  26. Väisänen Pekka                      Vihti Triathlon                 1.31.57    +31.33 
  27. Juho Mäyry                          Kauha                           1.32.07    +31.43 
  28. Joutsiniemi Hannu                                                   1.33.36    +33.12 
  29. Määttänen Raine                                                     1.33.38    +33.14 
  30. Järvinen Tuukka                     Helsingin Suunnistajat PENAURP  1.33.57    +33.33 
  31. Juha Laiho                                                          1.34.11    +33.47 
  32. Mäkelä Harri                        Espoo                           1.36.23    +35.59 
  33. Stockmann Sten                                                      1.37.29    +37.05 
  34. Erik Rosin                                                          1.39.17    +38.53 
  35. Poikola Antti                       Elosteluseura Punavuoren Husse  1.43.18    +42.54 
  36. Iivari Petri                        KSTBC                           1.44.27    +44.03 
  37. Mettenranta Marko                   Mäntsälän Urheilijat            1.45.45    +45.21 
  38. Jantunen Harri                      #söpöttunkkaajat                1.45.54    +45.30 
  39. Saari Jyrki                         HSY                             1.46.30    +46.06 
  40. Whiteside Ian                                                       1.46.31    +46.07 
  41. Parkkali Mika                       HSY / HelTri                    1.55.35    +55.11 
  42. Immonen Petteri                     Espoon ketterät                 2.03.23  +1.02.59 
      Welander Gustaf                     Espoon Kunto                                        
      J-P Haapalahti                                                                          
      Bergström Marcus                                                                        
      Hyppänen Petteri                    Espoo                             Kesk. 
      Kirvesniemi Jukka                                                     Kesk. 
      Lindström Henrik                                                      Kesk. 

K 14km 14,00 km

Lähti : 19   Keskeytti : 2   Hylätty : 0

   1. Tanner-Pihlaja Liisa                                                1.47.46           
      Piispa Elli                                                         1.47.46       -00 
   3. Harmokivi-Saloranta Paula                                           1.54.11    +06.25 
   4. Väisänen Johanna                                                    1.58.05    +10.19 
   5. Suhonen Elina                                                       1.58.06    +10.20 
      Uusitalo Ulla-Maija                                                                     
      Stening Ira                                                                             
      Savolainen Meeri                                                                        
      Riissanen Jani                      Espoon Akilles                                      
      Mäntyniemi-Sipilä Kirsi             Köykkyrinkiertäjät                                  
      Lyytikäinen Eeva                                                                        
      Kuusisto Teemu                                                                          
      Kallio Jonna                                                                            
      Honkanen Janne                      Elisa Sport                                         
      Fagerström Thomas                   IOW SUP                                             
      Määttä Mirja                        Espoon Kunto                                        
      Alhonen Marika                                                                          
      Petrenko Anastasia* (7km)                                             Kesk. 
      Saarainen Laura                     Espoo                             Kesk.