ESPOON
AKILLES

KESKUSPUISTO-OLARI

KIERROS

KESKUSPUISTOJUOKSU 2002

Akilleksen,Olarin Hölkän ja Olarin Tarmon yhdessä järjestämä KESKUSPUISTO-JUOKSU juostiin yhdeksännen kerran. Osanottajia oli tähän tapahtumaan oli nyt  92 kilpailijaa.

ESPOON KESKUSPUISTO-OLARI KIERROS 05.05.2002.

Miehet, yleinen 10.6 km

Sijoitus Nimi Seura Aika
1. Arto Järvinen Forssan Salama 0:34:52
2. Jukka Hartonen 0:35:41
3. Obed Kipkurui Kenia 0:36:12
4. Mika Särkelä Oulun NMKY 0:36:25
5. Timo Äijälä 0:36:45
6. Juha Menna HKV 0:38:09
7. Janne-Pekka Nurmi 0:39:40
8. Panu Mäkelä Hki Trialton 0:40:11
9. Ilkka Toiviainen Hki Trialton 0:40:27
10. Jaakko Määttä 0:41:12
11. Kalevi Kurkijärvi 0:41:18
12. Jari Karvinen Joensuun Yritys 0:42:19
13. Mika Wiisak 0:43:24
14. Petri Heino 0:43:57
15. Jukka Hurme Latokasken Kiitäjät 0:45:13
16. Timo Hänninen Vantaa 0:45:48
17. Juha Pesonen Traktor Espoo 0:48:49
18. Tapio Passinen Traktor Espoo 0:49:30
19. Miikka Backström Hki 0:49:58
20. Jaakko Pajunen 0:53:49
21. Ismo Kataja 0:55:40
22. Aleksi Kallio Espoo ei aikaa

 

Miehet 40, 10.6 km

Sijoitus Nimi Seura Aika
1. Teppo Jyrkkiö Espoon Tapiot 0:38:28
2. Vesa Kellokumpu VUS 0:39:08
3. Eero Toivanen AEL 0:39:24
4. Kimmo Lomperi Lesi 0:40:17
5. Alpo Gustafsson VsVu 0:40:29
6. Pekka Pietikäinen Nettijuoksijat 0:40:38
7. Kari Uotila Eduskunta 0:41:30
8. Nils-Johan Ekman Stockmann 0:41:40
9. Heikki Hartikainen HP 0:42:10
10. Juha Laitinen Malmin Poliisi 0:43:22
11. Pertti Kaikkonen Reilaajat 0:44:29
12. Veikko Koivumaa Espoo 0:46:56
13. Kari Niklander Vantaa 0:50:49
14. Kalevi Kairemo Hki 0:55:22
15. Jouni Suoheimo Espoo 0:56:41
16. Arto Pöllänen 1:02:26

 

Miehet 50, 10.6 km

Sijoitus Nimi Seura Aika
1. Kai Söderholm Sjundeå IF 0:40:35
2. Jouko Parviainen Hgin Jyry 0:41:29
3. Esa Karvinen 0:43:01
4. Pertti Salonen Espoon Etanat 0:43:12
5. Klaus Kuusi Espoon Etanat 0:43:15
6. Antero Ignatius 0:43:30
7. Antti Rautiainen Hki Vesi 0:47:53
8. Seppo Lipasti SpoVe 0:48:24
9. Tenho Lauri Helsinki 0:48:53
10. Eino Minkkinen 0:49:07
11. Mikko Liukkonen Espoo 0:49:09
12. Teemu Leino 0:49:22
13. Heikki Lepistö VU 0:57:59
14. Antero Rintala Kauniainen 0:51:54
15. Jouko Pääkkö Espoo 0:51:01
16. Esko Kiisinen Savuton Kesk.

 

Naiset, 10.6 km

Sijoitus Nimi Seura Aika
1. Kirsti Pokka LeSi 0:42:49
2. Tuija Sundberg 0:52:19
3. Anu Romppanen 0:53:57
4. Tanja Lipsanen 1:04:46

 

Tytöt alle 15, 5.3 km

Sijoitus Nimi Seura Aika
1. Anna Karrila Espoon Tapiot 0:23:13
2. Maria Koskinen EsAk 0:40:03
3. Aino-Maria Oksanen EsAk 0:40:04

 

Pojat alle 15, 5.3 km

Sijoitus Nimi Seura Aika
1. Tuomas Nikkonen HKV 0:21:11
2. Ville Hartikainen 0:23:52
3. Kasper Lehikoinen Espoon Tapiot 0:23:53
4. Jussi Joronen Espoo 0:29:42

 

Kunto- ja kävelysarja 5.3 km

Sijoitus Nimi Seura Aika
1. Liviu Julius Petrila Jyry Hels. 0:22:42
2. Henrikki Suominen 0:24:00
3. Raimo Soininen 0:24:50
4. Lasse Koskinen 0:26:25
5. Erkki Hokkanen Sanomain Kerho 0:26:38
6. Timo Taajaranta 0:28:41
7. Reijo Toivonen EsAk 0:29:38
8. Urpo Ponsimaa Hki Vesi 0:29:44
9. Väinö Lintunen 0:30:03
10. Terhi Joronen Espoo 0:30:31
11. Tuula Kolari EsAk 0:31:20
12. Helena Soininen 0:34:29
13. Jouko Tuomainen LeSi 0:34:32
14. Garam Lajos Hopealaakson Hurjat 0:37:38
15. Arvo Muhonen PiTarmo 0:37:40
16. Aila Jyränki 0:39:22
17. Annikki Malgren Inkoon Voima 0:39:39
18. Veli-Matti Laiho 0:43:03
19. Tuula Vaaranto 0:43:04
20. Mirja Lahtinen 0:43:06
21. Tapio Vaaranto 0:43:08
22. Aarno Jauhiainen Espoon Latu 0:43:48
23. Anu Pulkkinen 0:44:41
24. Rolf Johansson Ponnistus 0:46:59
25. Tapani Rissanen 0:58:06
26. Leena Rissanen 0:58:08
27. Eeva Korvenmaa ei aikaa
28. Juhani Korvenmaa Karhukopla ei aikaa

Seuraava Olari-Keskuspuistojuoksu  toukokuussa 2003. 
Lisäinfoa www.saunalahti.fi/akilles.

Kommentit/palautteet osoitteella akilles@saunalahti.fi