OLARI-KESKUSPUISTOKIERROS  2003                     

04.05.2003  Tulokset

 

Yleinen M    10,6 km       

Sijoitus         Nimi              Seura           Aika

1                    Jukka Hartonen             KeU                                    0:34:54

2                    Obed Kipkurui                   Siuntio IF                           0:36:23

3                    Jarkko Siltakorpi              Kurikan Ryhti                     0:37:01

4                    Juha Silander                    Nurmijärven yl.urh.            0:37:13

5                    Juha Larinen                     Kemin Kunto                     0:37:52

6                    Ilkka Toiviainen                 Helsingin Triatlon              0:38:31

7                    Jukka Ruotinen                 Rekolan Raikas                0:39:05

8                    Matti Huttunen                   Leppävaaran Sisu            0:40:22

9                    Sami Myllyniemi                Espoo                                0:40:31

10                 Tatu Miettinen                                                              0:43:28

11                 Marko Romppainen                                                    0:44:14

12                 Sami Valkama                  Pepo                                  0:44:16

13                 Timo Hänninen                  Vantaa                               0:47:12

14                 Tommi Sääski                                                             0:47:37

15                 Sami Pietikäinen                                                          0:48:29

16                 Leo Helin                                                                     0:50:06

17                 Bengt Vinberg                                                              0:51:11

18                 Petri Haase                                                                  0:52:24

19                 Juha Seppä                                                                  0:55:35

20                 Aki Kangasharju                                                          0:57:52

21                 Roger Wikberg                 Espoo                                0:58:27

22                 Oskari Westerholm                                                     0:59:52

23                 Ilkka Taipale                      Eduskunnan Urheilijat      1:04:51

24                 Teemu Toiviainen                                                        kesk.

 

 

Miehet 40   10,6 km                             

Sijoitus         Nimi                                    Seura                                 Aika

1                    Teppo Jyrkkiö                Espoon Tapiot                  0:38:39

2                    Kimmo Lomperi                Leppävaaran Sisu            0:39:35

3                    Pekka Pietikäinen            Espoo                                0:40:32

4                    Nils-Johan Ekman            Stockman                          0:42:23

5                    Risto Kurki-Suonio                                                       0:42:53

6                    Kari Uotila    Olarin Tarmo                                           0:43:25

7                    Markku Olli                        Finnvera                             0:44:18

8                    Kari Ranta-Puska             EsAk                                  0:45:51

9                    Jouni Suoheino                 Espoo                                0:51:33

10                 Timo Huovilainen              Olarin Tarmo                     0:53:20

11                 Kalevi Kairemo                                                            0:55:58

12                 Jukka Nikkinen                                                             0:57:01

13                 Reijo Toivonen                  EsAk                                  1:03:12

 

Miehet 50    10,6 km       

Sijoitus         Nimi                                    Seura                                 Aika

1                    Vesa Kellokumpu          V-Suomen veter.urh.        0:39:15

2                    Jouko Parviainen              Helsingin Jyry                    0:39:18

3                    Seppo Hätönen                Espoon Etanat                  0:40:51

4                    Reijo Montonen                 Helsingin Jyry                    0:41:36

5                    Visa Turunen                     Helsingin Jyry                    0:41:56

6                    Roger Nystedt                   Esbo If                                0:43:55

7                    Pertti Salonen                   Espoon Etanat                  0:44:27

8                    Klaus Kuusi Espoon Etanat                  0:44:35

9                    Antero Ignatius                                                             0:44:59

10                 Hannu Lindblad                 Pakilan Veto                     0:45:12

11                 Antti Pihlajamäki               Kankaanpää                     0:45:18

12                 Esko Meriluoto                  Helsingin Jyry                    0:47:37

13                 Teemu Leino                                                                0:47:41

14                 Esa Vuonoranta                Olari                                   0:47:57

15                 Mikko Liukkonen                                                          0:48:58

16                 Tenho Lauri                                                                   0:49:17

17                 Jouko Pääkkö                                                                0:50:11

18                 Eino Minkkinen                                                             0:50:19

19                 Kari Niklander                   Vantaa                               0:51:46

20                 Seppo Torttila                   Espoon Etanat                  0:56:35

21                 Kaj Nyqvist                        Helsingin Taksit                0:56:55

22                 Erkki Stan                          Olarin Hölkkä                    0:58:18

23                 Mauri Ristola                                                                0:58:19

24                 Esko Kiiskinen                  Savuton                              1:01:48

25                 Pekka Nikola                                                                1:04:38

 

 

Naiset 10,6 km                                     

Sijoitus         Nimi                                    Seura                                 Aika

1                    Ruut Heikkinen              Helsingin Jyry                    0:43:53

2                    Anna Karrila                      Espoon Tapiot                  0:44:47

3                    Katja Kiiskinen                                                             0:44:50

4                    Heidi Korventausta           Pakilan Visa                      0:47:16

5                    Heidi Nummela                 Espoo                                0:47:54

6                    Taina Haavirta                  Espoon Tapiot                  0:51:26

7                    Piia Vuorela                      EsAk                                  0:52:40

8                    Sini Suihkonen                                                             0:53:13

9                    Tiina Rautakorpi               EsAk                                  0:55:11

10                 Sari Pekkala                                                                 0:57:52

11                 Harriet Hokkanen             Espoo                                0:58:28

12                 Sisko Seppä                     EUK                                   0:59:07

13                 Virpi Miettinen                                                              0:59:32

14                 Riitta Vierikko                                                               0:59:48

15                 Riikka Virtanen                 OVO                                   1:02:53

16                 Kirsi Laatikainen              OVO                                   1:02:55

17                 Susanna Virkkunen                                                      1:03:51

18                 Riitta Leppäniemi                                                        1:05:39

19                 Carita Korpela                                                              kesk.

 

 

Pojat alle 15 v   5,3 km                        

Nimi                                                         Seura                                 Aika

1                    Tuomo Salonen             Espoon Tapiot                  0:21:37

2                    Alex Karrila                        Espoon Tapiot                  0:22:30

3                    Jussi Joronen                                                               0:29:33

 

Kunto- ja kävelysarja  5.3 km

Sijoitus         Nimi                                    Seura                                 Aika

1                    Kim Nylund                                                                0:22:35

2                    Olli Heikkinen                    Helsinki                              0:22:57

3                    Jaana Smedman                                                         0:23:19

4                    Henrikki Suominen           Olarin  Hölkkä                   0:23:55

5                    Jouni Ranta-Puska           EsAk                                  0:26:04

6                    Erkki Hokkanen                Sanomain kerho               0:27:51

7                    Taina Heikkilä                                                              0:30:16

8                    Outi Nuto                                                                      0:30:25

9                    Urpo Ponsimaa                Hki                                      0:30:47

10                 Tarja-Liisa Heikkilä                                                      0:31:02

11                 Rauno Puskala                                                            0:31:31

12                 Terhi Joronen                                                               0:31:45

13                 Tuula Kolari EsAk                                                        0:31:48

14                 Jouko Tuomainen                                                        0:32:53

15                 Terttu Näppi                                                                  0:38:49

16                 Kirsti Sipilä                                                                  0:38:50

17                 Arvo Muhonen                   PITA                                   0:39:02

18                 Pentti Kangasniemi          Tuomarilan Urheilijat        0:39:06

19                 Aila Jylänki                                                                  0:40:25

20                 Annikki Malgren                Inkoon Voima                    0:40:41

21                 Mia Kellokumpu                Espoo                                0:41:42

22                 Kari Mäkinen                                                                0:41:55

23                 Mikael Smedman                                                         0:42:12

24                 Timo Laurila                                                                 0:43:48

25                 Marja-Leena Sjö                                                          0:55:16

26                 Monica Grönlund              EsAk                                  0:55:17