TEBOIL-PUOLIMARATON JA ESPOON KESKUSPUISTO-OLARI KIERROS

02.05.2004

 

TEBOIL-PUOLIMARATON,  MIEHET

1. Tuomas Lunttila, SaaPu 1:21:22, 2. Jari Salmi, Rekolan Raikas 1:22:30,  3. Matti Huttunen, Leppävaaran Sisu 1:22:58, 4. Jukka Ruotinen, Rekolan Raikas 1:26:37, 5. Kai Riikonen, Sanoma Oy 1:34:07, 6. Hannu Antikainen 1:35:08, 7. Harri Nummela, Varalan Maratonklubi 1:35:57, 8. Kari Uotila, Olarin Tarmo 1:37:00, 9. Paavo Rissanen,Vantaa 1:37:23, 10. Pertti Salonen, Espoon Etanat 1:39:06, 11. Pekka Tiainen, Helsingin Jyry 1:39:34, 12. Petri Puhakainen, Espoon Etanat 1:40:07, 13. Jyrki Valkola, EsAk 1:42:00, 14. Juha Honkonen, NCC-rakennus oy 1:42:18, 15. Markku Juopperi, Oulunkylän Tähti 1:42:21, 16. Klaus Kuusi, Espoon Etanat 1:42:54, 17. Juha-Pekka Halmeenmäki, Helsingin Suunnistajat 1:43:10, 18. Esa Vuonoranta, VIUV 1:43:13, 19. Jarkko Selkäinoja 1:43:15, 20. Kim Westerlund, HP Radrunners 1:43:22, 21. Harri Suuronen,Vantaa 1:44:56, 22.Antti Mikkonen,EsAk 1:46:31, 23. Aku Kopakkala 1:48:16, 24. Aarno Salonen, KU-58 1:48:37, 25. Jaakko Mikkonen 1:48:46, 26. Aapo Mikkonen 1:48:47, 27. Riku Rantanen, EHS 1:49:36, 28. Juha Piiroinen 1:49:37, 29. Aimo Hoffrén, Espoon Latu 1:51:12, 30. Eino Minkkinen 1:52:38, 31. Risto Karasmaa, Helsingin Tarmo 1:53:38, 32. Esko Korppi 1:54:55, 33. Jan Saarinen, EsAk 1:56:06, 34. Petri Haase 1:56:52, 35. Jouko Pääkkö 1:59:16, 36. Teemu Puskala 2:00:42, 37. Heikki Jääskeläinen, Ok-runners 2:00:53, 38. Tommy Blomqvist 2:01:47, 39. Jan Söderström, Böle If 2:07:30, 40. Juri Volama, Espoo 2:08:58, 41. Jukka Volama, Espoo 2:09:00, 42. Kalevi Kairemo 2:11:48.

 

TEBOIL-PUOLIMARATON,  NAISET

1. Jonna Karasmaa.Helsingin Tarmo.1:51:27, 2. Liisa Halmeenmäki, 1:54:46, 3. Leena Liesirova, Kansanterveyslaitos 2:16:52, 4. Siru Salmi 2:23:08, 5. Sofie Henriksson  2:23:11, 6. Maire Kettunen 2:30:10, 7. Outi Kuokkanen KESK.

 

ESPOON KESKUSPUISTO-OLARI KIERROS,  MIEHET, 10.6 km

1. Jari Vanhanen, Sjundeå IF 0:36:31, 2. Jarkko Siltakorpi, KV 0:37:42, 3. Sami Myllyniemi, Häjyt 0:41:24, 4. Eerikki Rundgren, EsAk 0:42:09, 5. Toni Kattilamäki 0:46:11, 6. Jakub Pavelek, Frydlant 0:48:38, 7. Ouri Harri, TBCFRY 0:48:38, 8. Harri Härkönen 0:50:36, 9. Risto Säntti :52:44, 10. Ari Koskinen :53:59, 11. Reger Wikberg Espoo, 0:57:18, 12. Markku Sinisalo 1:10:47.

 

ESPOON KESKUSPUISTO-OLARI KIERROS,  NAISET, 10.6 km

1. Anna Karrila, EspTa 0:44:30, 2. Heidi Nummela, Varalan maratonklubi 0:46:20, 3. Kirsi Hakomäki, Espoon Etanat 0:48:30, 4. Merja Puromies Espoon Etanat 0:48:42, 5. Kirsi Piiroinen 0:58:58, 6. Tatiana Issaeva, Moskova 0:59:02, 7. Hellevi Ikävalk, Eduskunnan Urheilukerho 0:59:46, 8. Tarja-Liisa Heikkilä 1:03:23,

9. Leena Paasio, EVK 1:03:49, 10. Taina Heikkilä 1:03:021.

 

ESPOON KESKUSPUISTO-OLARI KIERROS,  MIEHET 40v, 10.6 km

1. Kari Lomperi, Leppävaaran Sisu 0:37:26, 2. Pekka Pietikäinen, Nettijuoksijat 0:40:52, 3. Aimo Myllymäki, Espoon Tapiot 0:42:14, 4. Nils-Johan Friman, Oy Stockman 0:43:27, 5. Pekka Ylä-Nikkilä, Peräkylän Ponnistus 0:43:46, 6. Erkki Huhtala, Espoon Etanat 0:46:29, 7. Teuvo Saukko, Espoon Etanat 0:55:08, 8. Reijo Toivonen, EsAk 1:00:05.

 

ESPOON KESKUSPUISTO-OLARI KIERROS,  MIEHET 50v, 10.6 km

1. Vesa Kellokumpu, VSVU 0:37:32, 2. Kaj Söderholm, Sjundeå IF, 0:40:00, 3. Reijo Montonen, Sporttiveteraanit 0:41:43, 4. Seppo Hätönen, Espoon Etanat 0:42:37, 5. Johan Thiel, Espoon Tapiot 0:45:00, 6. Teemu Leino 0:48:11, 7. Tenho Lauri, Pakilan Veto 0:48:22, 8. Juha Orkomies, Helsingin sinibaretit 0:54:33, 9. Aatos Kari, Suomen Latu 0:58:36, 10. Jouni Särkijärvi, Espoon Tapiot 1:00:38, 11. Esko Kiiskinen, Savuton 1:04:59.

 

ESPOON KESKUSPUISTO-OLARI KIERROS,  Kunto- ja kävelysarja, 5.3 km

1. Ari Pelonen, ST Laurentius 0:23:43, 2. Reijo Parkkola, Turun Valpas 0:24:32, 3. Henrikki Suominen, Olarin Hölkkä 0:25:24, 4. Harri Paakkulainen 0:26:33, 5. Petteri Pansmaa, Helsinki 0:27:49, 6. Marjatta Backholm 0:30:21, 7. Harriet Wikberg, Espoo 0:30:33, 8. Julius Petrila, Helsingin Jyry 0:31:23, 9. Tuula Karttunen, Turun Valpas 0:31:39, 10. Urpo Ponsimaa, Helsinki 0:32:15, 11. Virpi Muukka, Helsinki 0:32:32, 12. Terhi Joronen, Espoo 0:32:37, 13. Virpi Sormunen 0:32:52, 14. Arvo Muhonen, Pitäjänmäen Tarmo 0:41:10, 15. Soile Malmgren, Inkoon Voima 0:46:17, 16. Asko Aarimo, Salon Vilpas Veteraanit 0:46:18, 17. Tuula Vuonoranta 0:50:29. 18. Marita Ala-Harja 0:51:30, 19. Sari Hirvonen, Sanoma Oy 0.56:52.

 

ESPOON KESKUSPUISTO-OLARI KIERROS,  Pojat 15, 5.3 km

1. Tuomo Salonen, Espoon Tapiot 0:18:18, 2. Lasse Thiel, Espoon Tapiot 0:21:39, 3. Jussi Joronen, HLK 0:28:47.