Espoon keskuspuisto-Olari kierros

4.5.2008

 

MIEHET TEBOIL-PUOLIMARATON

1. Mikko Välimäki Sjundeå IF 1:22:09, 2. Jukka Nurminen Vantaan Salamat 1:22:30, 3. Matti Huttunen HKV 1:27:48, 4. Tero Penttinen IK-32 1:31:43, 5. Jason Nikkinen Babaloom BodyBuilding 1:33:42, 6. Visa Paajanen EUK 1:34:23, 7. Jari Viksten Elisa Sport 1:35:39, 8. Kalle Punto,1:39:31, 9. Pasi Tervasmäki EUK 1:42:07, 10. Jyrki Laurikainen HP-Roadrunnes 1:42:52, 11. Hannu-Pekka Rantaniemi Bylsy 1:45:26, 12. Marko Kiviniemi Espoo 1:47:34, 13. Mikko Ojanen,1:48:30, 14. Esko Jussila Ala-Porasan Pirkat 1:49:40, 15. Ville Punto,1:54:25, 16. Vesa Ryhänen Espoon kaupunki 2:01:05, 17. Tomas Pulze,2:05:15, 18. Jukka Tarkiainen Hp Roadrunners 2:05:33, 19. Tommy Blomqvist HP Roadrunners 2:08:02, 20. Erkki Tuomi,2:10:06, 21. Jan Löfgren Esak 2:17:21, 22. Juha Juntunen,2:20:14, 23. Panu Pitkänen,2:22:14

 

NAISET TEBOIL-PUOLIMARATON

1. Milla Kuismanen EUK 1:56:20, 2. Elina Koskiluoma HPV 2:02:05, 3. Tanja Sauso  2:05:32, 4. Elina Pulli Espoon Kunto 2:12:32, 5. Leena Noromaa  2:15:33, 6. Mikaela Honkala  2:18:06, 7. Minna Pekkala Espoon Kunto 2:18:07, 8. Liisa Sunila  2:21:07

 

MIEHET 50v  TEBOIL-PUOLIMARATON

1. Tapio Talvitie Espoo 1:22:47, 2. Kari Uotila Olarin Tarmo 1:38:55, 3. Klaus Kuusi Espoon Etanat 1:42:56, 4. Jyrki Valkola Espoon Akilles 1:45:26, 5. Antero Rintala Kauniainen 1:58:47, 6. Per-Ole Strerig Ekenäs IF 2:12:38, 7. Eero Meckelborg Espoo 2:20:23

 

MIEHET 10,2 km

1. Jarno Limnéll Maanpuolutuskorkeakoulu 0:42:10, 2. Ilkka Toiviainen Helsinki Triathlon 0:42:18, 3. Magnus Kelvin Tenhola IF 0:42:48, 4. Simon Ollus Joutojäthät 0:45:29, 5. Margus Tammai Eesti 0:48:27, 6. Aleksi Ceder EsAk 0:49:14, 7. Okke Nikkinen Espoon miekkailijat 0:49:21, 8. Juho Romakkaniemi Joutojätkät 1:00:34, 9. Reijo Toivonen EsAk 1:03:33, 10. Antti Miettinen Espoo 1:03:44, 11. Risto Herranen  1:04:18

 

NAISET 10,2 km

1. Kirsti Pokka LeSi 0:44:15, 2. Sini Pekkala Espoon Suunta 0:48:55, 3. Jaana Smedman  0:49:39, 4. Taina Holappa  0:53:14, 5. Eila Nieminen  0:53:33, 6. Taina Heikkilä Kulosaaren Kömmähdys 0:55:53, 7. Kati Husar  0:57:29, 8. Liisa Itkonen  1:02:54, 9. Leena Paasio Eduskunnan urheilukerho 1:02:58, 10. Tarja-Liisa Heikkilä  1:06:13, 11. Hellevi Ikävalko Eduskunta 1:06:33, 12. Maarit Seitsonen Espoon Tapiot 1:06:42, 13 Hilkka Matilainen  1:18:22

 

MIEHET 40 10,2 km

1. Toomas Unt Esbo IF 0:39:22, 2. Jorma Saarinen HP Roadrunners 0:43:10, 3. Torsti Saikkonen HelTri 0:44:18, 4. Magnus Purtsak Eesti 0:45:24, 5. Sami Nurminen Kärkölän Rällälät 0:50:22, 6. Atte Dahlman  0:55:50, 7. Olli Junkkari Kauniaisten kaupunki 0:57:22, 8. Jukka Nikkinen Kauniainen 0:58:15

 

MIEHET 50 10,2 km

1. Kari Lomperi Lesi 0:38:10, 2. Teppo Jyrkkiö Espoon Tapiot 0:41:22, 3. Hannu Pousi SpoVe 0:42:30, 4. Roger Nystedt Esbo IF 0:43:24, 5. Nils-Johan Ekman KV-58 0:47:28, 6. Pekka Hernetkoski  0:50:43, 7. Aarno Pelkonen  0:51:28, 8. Jose  Sirviö Academic Runners 0:51:58, 9. Risto Säntti Espoo 0:53:00, 10. Kari Nikkander Vantaa 0:53:17, 11. Kaj Råsgedt Fribergs Gurkat 0:57:27, 12. Timo Herranen Helsingin Jyry 1:04:31

 

POJAT 15v, 5.1 km

1. Timo Kurkela Espoon Tapiot 0:22:23, 2. Antti Eskola  0:22:56, 3. Miika Ojanen  0:22:58

 

TYTÖT 15v, 5.1 km

1. Kadri Unt KyIF 0:27:10, 2. Laura Unt KyIF 0:29:55, 3. Suvi-Anniina Paasio  0:32:57, 4. Jenni Heikkilä  0:32:57, 5. Elina Joronen HLK 0:33:23

 

KUNTO- JA KÄVELYSARJA, 5.1 km

1. Jussi Joronen HVS 0:22:57, 2. Minna Kurkela Espoon Tapiot 0:25:45, 3. Ulof Vaara Helsinki 0:25:50, 4. Liilia Unt  0:27:12, 5. Henna Saarinen  0:27:22, 6. Nadja Smedman  0:27:34, 7. Ville Uotila Olarin Tarmo 0:28:28, 8. Esa Kurkela  0:30:22, 9. Mirkka Danielsbacka Helsinki 0:31:33, 10. Sabrina Singh New York 0:34:22, 11. Jillian Quint New York 0:34:53, 12. Rebecca Shdpiro New York 0:35:24, 13. Ani Uotila Olarin Tarmo 0:37:20, 14. Henrikki Suominen Olarin Hölkkä 0:44:23, 15. Make ja Kirsti Ratinen EsAk 0:46:45, 16. Anna Linnakangas Helsinki 0:47:03, 17. Maija Linnakangas Helsinki 0:47:04, 18. Raili Danielsbacka Helsinki 0:47:05, 19. Eero Luukkanen ITU 0:49:35