Espoon keskuspuisto-Olari kierros

3.5.2009

 

MIEHET PUOLIMARATON

1. Matti Liukkonen Rajamäen Rykmentti 1:21:07, 2. Mikko Luusalo Endurance 1:22:55, 3. Jason Nikkinen Babaloom BodyBuilding 1:23:35, 4. Matti Huttunen HKV 1:25:53, 5. Kalevi Hyppönen Prof.fi 1:28:32, 6. Jari Kokkonen Sabriscan 1:29:30, 7. Tonu Illaru  Endurance 1:30:51, 8. Petri Haarala  1:31:18, 9. Visa Paajanen  1:31:25, 10. Pasi Tervasmäki EUK 1:33:03, 11. Jani Riissanen EsAk 1:36:09, 12. Pena Rekiranta  1:36:17, 13. Petri Kokkinen Mäntynummen Rynnistys 1:38:07, 14. Esko Jussila Ala-Porasan Pirkat 1:38:12, 15. Seppo Hölttä Lauttasaari 1:38:55, 16. Hannu-Pekka Rantaniemi Bylsy 1:39:13, 17. Mikko Nieminen Espoon Etanat 1:40:24, 18. Andrzej Wilkus  1:41:32, 19. Jussi Homalahti Lynx 1:43:52, 20. Pasi Raatikainen  1:49:44, 21. Tuomo Vesala  1:49:44, 22. Tuomo Pulli Tieto 1:51:45, 23. Jari Miettinen CSC 1:54:16, 24. Marko Sjölund Espoo 1:59:15, 25. Vesa Ryhänen  2:00:47, 26. Reima Linnanvirta  2:05:55, 27. Tommy Blomqvist HP Roadrunners 2:07:25, 28. Jukka Tarkiainen HP RoadRunners 2:07:25, 29. Per-Ole Streng  2:21:36

 

NAISET PUOLIMARATON  

1. Satu Pajunen  1:48:38, 2. Minna Pekkala LeSi 2:01:35, 3. Susanna Silander Espoon Kunto 2:06:25, 4. Seija Arjoranta  2:08:49, 5. Tiina Virtanen EUK 2:10:24, 6. Sara Niemi Nummenpään Urheilijat 2:20:27

 

MIEHET 50v  PUOLIMARATON  

1. Jorma Hannikainen Espoo 1:29:49, 2. Pekka  Tiainen Helsingin Jyry 1:41:14, 3. Kari Uotila Eduskunta 1:43:11, 4. Jussi Madekivi  1:44:26, 5. Klaus Kuusi Espoon Etanat 1:46:34, 6. Jyrki Valkola EsAk 1:46:53, 7. Matti Toppari Espoon Tapiot 1:48:31, 8. Esa Karvinen  1:48:45, 9. Seppo Noppee Turku 1:52:14, 10. Esa Vuonoranta JYT 1:52:25, 11. Jarmo Ohtonen  1:52:54, 12. Taisto Alamehtä Helsingin Jyry 1:53:17, 13. Kai Rainio KMK 1:57:10, 14. Jari Kainulainen  2:01:30, 15. Juha-Erkki Vesala  2:07:00, 16. Kari Hermalahti  2:09:17, 17. Matti Saarinen Lohjan Louhi 2:11:21, 18. Matti Väätäjä Häjyt 2:11:30

 

MIEHET 10,2 km  

1. Timo Kilp Viro 0:36:27, 2. Aki Kauppinen Sjundeå IF 0:36:28, 3. Antti Lehikoinen  0:37:20, 4. Heikki Pyyhtiä Lessun Lenkkitalli 0:37:52, 5. Toni Hyyryläinen Pakilan Veto 0:38:20, 6. Pekka Savola Vantaa 0:40:03, 7. Lassi Jyrkkiö Espoo 0:40:26, 8. Marko Savolainen Helsingin Jyry 0:40:46, 9. Jarno Limnell Maanp.korkeakoulu 0:41:12, 10. Kasper Lehikoinen  0:42:02, 11. Markku Nieminen Espoon Etanat 0:42:45, 12. Markus Björkman  0:47:32, 13. Simon Ollus Joutojätkät 0:52:32, 14. Kai Mykkänen Joutojätkät 0:52:45, 15. Juha Seppä  0:57:44, 16. Matias Björkman  1:12:31, Viktor Svanström Nokia Marathon Team kesk

 

NAISET 10,2 km  

1. Kirsti Pokka LeSi 0:44:25, 2. Sini Pekkala Espoon Suunta 0:47:21, 3. Susanna Pitko  0:50:16, 4. Elina Jouhki Linnakkeen Hammas 0:51:30, 5. Helena Aitti-Lindberg Maksimi Syke 0:52:34, 6. Taina Heikkilä Kulosaaren Kömmähdts 0:52:35, 7. Mira Kyttälä  0:53:48, 8. Päivi Mäkinen  0:56:27, 9. Sisko Seppä EUK 0:57:44, 10. Leena Paasio Eduskunnan urheilukerho 0:59:14, 11. Kaisa Vuorinen EsAk 1:01:32, 12. Minna Ladau Espoo 1:02:35, 13 Anneli Törmälä  1:02:55, 14. Sirkku Kiviniitty  1:03:13, 15. Hellevi Ikävalko  1:03:20, 16. Elina Pulli Espoon Kunto 1:04:09, 17. Maarit Seitsonen Espoon Tapiot 1:08:02, 18. Ritva Hermalahti  1:08:28, 19. Mari Immonen  1:12:27, 20. Susanna Lehtinen  1:12:31, 21 Marita Stenman Espoon Latu 1:26:59

 

MIEHET 40v 10,2 km  

1. Toomas Unt Esbo IF 0:38:32, 2. Esko Heinola Nurmon Urh. 99 0:39:35, 3. Marko Mannersuo Ilmajoen Kisailijat 0:41:13, 4. Matti Oksanen Vantaa 0:42:10, 5. Tommy Selin EsAk 0:43:40, 6. Urmas Telling G45 0:45:25, 7. Ilkka Kalliokoski Espoon seurakuntayhtymä 0:48:25, 8. Peter Harju-Jeanty Vantaan Pyöräilijät 0:50:54, 9. Olli Junkkari  0:57:25, 10. Reijo Toivonen EsAk 1:08:23, 11. Risto Kaksonen Sairaala Siluetti 1:12:27

 

MIEHET 50v 10,2 km  

1. Kari Lomperi LeSi 0:38:18, 2. Teppo Jyrkkiö Espoon Tapio 0:40:24, 3. Roy Nystedt Esbo IF 0:43:20, 4. Kari Huovila HTL 0:44:07, 5. Aimo Myllymäki Espoon Tapiot 0:44:41, 6. Rolf Holmberg VSVU 0:47:30, 7. Aarno Pelkonen Espoon Tapiot 0:48:55, 8. Kari Niklander Vantaa 0:50:50, 9. Markku Mynttinen  0:51:06, 10. Teemu Leino  0:51:07, 11. Kauko Harteva Turku 0:51:15, 12. Tenho Lauri Pakilan Veto 0:51:22, 13. Teppo Mattsson HuiMot 0:52:02, 14. Jorma Juvonen  0:55:04, 15. Antero Rintala Kauniainen 0:56:09, 16. Matti Lappalainen EsAk 1:04:28

 

POJAT alle 15, 5.1 km  

1. Timo Kurkela Espoon Tapiot 0:19:41, 2. Leo Kurkela Espoon Tapiot 0:23:58, 3. Lauri Pentti  0:28:31

 

TYTÖT alle15, 5.1 km    

1. Rosa Rintala Kauniainen 0:30:22,  Jatta Leskinen Espoon Hiihtoseura Kesk

 

KUNTO- JA KÄVELYSARJA 5.1 km

1. Marko Takanen  0:20:20, 2. Markku Alen Fotoalen 0:21:19, 3. Risto Säntti  0:24:37, 4. Tiina Leskinen EHS 0:24:55, 5. Jose Sirviö Academic Runners 0:26:15, 6. Henrikki Suominen Olarin Hölkkä 0:27:09, 7. Esa Kurkela Espoo 0:27:49, 8. Bengt Sansberg Åbo IFK 0:28:27, 9. Antti Tanskanen  0:29:32, 10. Sini Salmela  0:31:07, 11. Mirkke Danielsbacka  0:32:27, 12. Kirsi Kakkonen  0:32:45, 13. Anna-Mari Sajaniemi  0:33:16, 14. Ninja Sajaniemi  0:33:16, 15. Riitta Koivisto  0:33:34, 16. Tarja-Liisa Heikkilä  0:33:55, 17. Aini Uotila Olarin Tarmo 0:39:13, 18. Heidi Kakkonen  0:39:26, 19. Helena Suikkkari LeSi 0:40:25, 20. Kirsti Ratinen EsAk 0:41:27, 21. Raimo Suikkari LeSi 0:43:19, 22. Maija Linnakangas  0:43:59, 23. Raili Danielsbacka  0:44:23, 24. Mia Jouhki  0:49:43, 25. Tuula Vuonoranta Espoo 0:53:13, 26. Soile Malmgren Inkoon Voima 0:54:21, 27. Asko Aarimo Salon Vilpas 0:54:21, 28. Nicholas Kujala EBC 0:55:40, 29 Tiina Kujala Espoo 0:58:47