KESKUSPUISTO-OLARI KIERROS 2010

2.5.2010  Puolarmaari

 

MIEHET PUOLIMARATON  

1. Mikko Välimäki SIF 1:23:55, 2. Matti Huttunen Helsingin Kisaveikot 1:28:07, 3. Visa Paajanen EUK 1:32:23, 4. Tommi Grönholm  1:35:37, 5. Ilpo Lamminen  1:36:08, 6. Mikko Nieminen Espoon Etanat 1:37:35, 7. Jari Välijeesiö Sodankylä 1:38:01, 8. Jari Salojärvi  1:38:50, 9. Esko Jussila Ala-Parasan Pirkat 1:41:53, 10. Robert Nyman Espoon Tapiot 1:43:08, 11. Aki Parviainen  1:44:14, 12. Mikko Keppo  1:45:04, 13. Ari Torpo  1:46:36, 14. Turkka Poskiparta Lusin Lukko 1:49:26, 15. Tom Toivonen  1:51:17, 16. Heikki Sahlman Hippoksen Maraton kerho 1:53:00, 17. Niko Mauno Vaisala 1:56:05, 18. Esa Mäkinen  1:57:39, 19. Mikko Verkka Espoo 1:57:39, 20. Tapio Koivisto Helsinki 1:57:39, 21. Vesa Oksanen  1:59:29, 22. Mikko Paloheimo Valtiokonttori 2:09:00, 23. Mika Paananen  2:09:02

  

NAISET PUOLIMARATON  

1. Heli Koivisto HelTri 1:50:55, 2. Sara Niemi Nummenpään Urheilijat 1:56:37, 3. Eila Nieminen Soporttiveteraanit 1:57:38, 4. Anu Vänskä  1:58:51, 5. Sirpa Översti Lusin Lukko 2:00:35, 6. Mirkka Danieslbacka Helsinki 2:06:14

  

MIEHET 50  PUOLIMARATON  

1. Tapio Talvitie Endurance 1:24:11, 2. Jyrki Valkola EsAk 1:46:23, 3. Pertti Kylmälä Lahti 1:46:58, 4. Esa Karvinen   1:50:11, 5. Jari Kainulainen F-musiikki 1:57:20, 6. Arli Kölamets ASK 1:58:15, 7. Matti Väätäjä Häjyt 2:17:26, 8. Kari Uotila Olarin Tarmo kesk

 

MIEHET 10,2 km  

1. Janne Rauta Koivolan Pojat 0:35:54, 2. Heikki Pyyhtiä Lessun Lenkkitalli 0:37:42, 3. Juha Menna  0:38:08, 4. Tero Uusitalo EsAk 0:39:12, 5. Toni Hyyryläinen PakilanN Veto 0:39:15, 6. Ilkka Toiviainen Helsinki Triathlon 0:40:41, 7. Marko Takanen  0:40:48, 8. Christoffer Lunden Helsinki Trialton 0:40:49, 9. Markku Nieminen Espoon Etanat 0:42:09, 10. Mika Livs Wedo 0:44:53, 11. Reijo Montonen Spolle 0:45:41, 12. Margus Tammai Tamest 0:48:47, 13. Margus Purtsak Tamest 0:48:47, 14. Andrzej Wilkus  0:50:12, 15. Pekka Järvelä HelTri 0:51:09, 16. Juha Pesonen  0:51:15, 17. Harri Ouri HST 68 0:51:17, 18. Simon Ollus Joutosjätkät 0:51:50, 19 Juho Rommakkaniemi Joutojätkät 0:52:20, 20. Olli Pihlaja  0:53:24, 21. Olli Junkkari  0:57:10, 22. James Mottershead  1:01:30, 23. Mats Lönnqvist  1:03:17, 24. Kai Mykkänen Joutojätkät 1:03:51, 25. Risto Kaksonen 1:17:29.

 

NAISET 50 10,2 km  

 1. Elina Leskinen Sjundeo IFK 0:50:07, 2. Päivi Niemi Nummenpään Urheilijat 1:02:25, 3. Eira Mononen  1:05:06, 4. Mari Immonen 1:17:29.

 

MIEHET 50 10,2 km  

1. Kari Lomperi LeSi 0:38:13, 2. Jarmo Heikkinen SaPu 0:41:37, 3. Teppo Jyrkkiö Espoon Tapiot 0:41:47, 4. Roger Nystedt Esbo IF 0:43:45, 5. Reijo Montonen Spolle 0:45:41, 6. Eero Pekkonen EHS 0:50:01, 7. Tenho Lauri  0:51:30, 8. Kari Niklander Vantaa 0:51:33, 9. Risto Määttä Helsinki 0:58:05, 10. Matti Saarinen Lohjan Louhi 0:59:12, 11. Jorma Mononen  1:04:22, 12. Erkki Nykyri Helsinki 1:08:57, Erkki Tuomioja                      Helsingin Jyry kesk.

 

NAISET 10,2 km  

1. Kirsti Pokka Leppävaaran Sisu 0:43:56, 2. Kaisa Kurittu Espoon Akilles 0:49:55, 3. Taina Heikkilä Kulosaaren Kömmähdys 0:51:52, 4. Jaana Smedman Espoo 0:52:45, 5. Kaisa Vuorinen EsAk 0:53:55, 6. Soila Saanio EsAk 0:54:10, 7. Sari Rautanen  0:54:21, 8. Anu Salokangas EsAk 0:54:51, 9. Tiina Rautakorpi Esak 0:55:16, 10. Tiina Virtanen EUK 0:59:10, 11. Tarja Aholainen HST 68 1:00:04, 12. Maarit Seitsonen Espoon Tapiot 1:06:20, 13. Susanna Lehtinen 1:09:07, 14. Heini Mottershead 1:14:48.

 

TYTÖT 15, 5.1 km

1. Aino Hakkila Espoon Tapiot 0:24:50, 2. Ida Jouhki 0:30:28, 3. Anna Fyrqvist EsAk 0:47:41, 4. Julia Peltola ilman aikaa.

 

POJAT 15, 5.1 km

1 Denis Pekkonen EHS 0:21:37, 2. Tuomas Uusitalo Espoon Akilles 0:25:52, 3. Lauri Junkkari Espoon Akilles 0:27:36, 4. Topias Uusitalo EsAk 0:29:38, 5. Elmeri Numminen EsAk 0:38:11, 6. Make Fyrgqvist EsAk 1:16:11

 

KUNTO- JA KÄVELYSARJA, 5.1 km

1. Tuomas Hakkarainen Espoon Akilles 0:23:04, 2. Matti Hakkila Espoon Tapiot 0:24:51, 3. Olof Vaara Helsinki 0:28:07, 4. Henrikki Suominen Olarin Hölkkä 0:28:53, 5. Armi Pekkonen 0:30:15, 6. Elina Jouhki 0:30:29, 7. Tarja-Liisa Heikkilä Helsinki 0:37:47, 8. Hannu Numminen EsAk 0:38:11, 9. Jorma Linnakangas 0:43:25, 10. Aini Uotila Olarin Tarmo 0:47:53, 11. Maija Linnakangas Helsinki 0:47:53, 12. Petri Vierimaa 0:49:39, 13. Rauni  Ahlsten 0:49:39, 14. Pauli Siitonen HPV 0:50:14, 15. Kumiko Mauno 0:57:11, 16. Tuula Mauno 0:57:11