KESKUSPUISTO-OLARI KIERROS LAUANTAINA 8.5

Yleinen M (10,6 km)

  Nimi Seura Aika     Nimi Seura Aika
1. Michel Schmidt Sjundå IF 0:34:46   14. Tapani Törnqvist

0:41:18  
2. Herkko Plit EsAk 0:36:07   15. Samuel Kaseva

0:41:40  
3. Jaakko Erkinheimo

0:36:16   16. Tero Menner

0:44:00  
4. Petri Niininen Peräkylän Ponnistus 0:36:56   17. Tapio Pessinen

0:46:51  
5. Timo Leppäkorpi Korson Hölkkä 0:37:14   18. Juha Honkanen

0:48:01  
6. Stig Böckerman

0:37:33   19. Mikko Kiviharju

0:48:51
7. Matti Teräväinen

0:38:40   20. Timo Lempiäinen HKV 0:49:15
8. Jari Gusev HKV 0:38:50   21. Vesa Starck EsAk 0:49:35
9. Tero Uusitalo Olarin Tarmo 0:39:02   22. Rostami Baronei Helsingin Painimiehet 0:50:48
10. Torsti Väisänen

0:40:17   23. Timo Linnossuo

0:53:30
11. Markku Nieminen Espoon Etanat 0:40:34   24. Keijo Linnamaa

0:56:31
12. Harri Kosonen

0:40:47   25. Simo Ojala

1:05:49
13. Tuomas Puskala

0:41:16   26. Lars Lindholm Jyry Kesk  

 

Miehet 40 (10,6 km)

  Nimi Seura Aika     Nimi Seura Aika
1. Seppo Hätönen

0:39:34   7. Teemu Leino

0:44:31
2. Arto Järvinen

0:41:13   8. Bo-Erik Nikander

0:45:20
3. Pertti Salonen

0:42:14   9. Kimmo Karhi HERP 0:46:44
4. Esa Vuonoranta

0:42:39   10. Livin Petrilä Jyry 0:47:40
5. Kauko Harteva

0:43:04   11. Ilkka Mero

0:48:26
6. Kari Uotila Olarin Tarmo 0:43:29   12. Jorma Linnakangas HERP 0:48:57

 

Miehet 50 (10,6 km)

  Nimi Seura Aika     Nimi Seura Aika
1. Klaus Kuusi

0:41:29   7. Antero Viiskanta Jyry 0:49:53
2. Roger Nystedt

0:43:04   8. Antero Rintala

0:50:03
3. Paavo Rissanen

0:43:05   9. Tenho Lauri Jyry 0:50:59
4. Markku Jupperi Oulunkylän tähti 0:45:55   10. Risto Kuisma Eduskunnan urh. 0:53:30
5. Mikko Liukkonen

0:46:29   11. Seppo Torttila Espoon Etanat 0:56:08
6. Raimo Vänskä

0:49:29   12. Leif Häggström

0:59:47

 

Naiset (10,6 km)

  Nimi Seura Aika     Nimi Seura Aika
1. Aila Rundgren

0:45:37   5. Airi Valkonen

0:53:28
2. Merja Puromies Espoon Etanat 0:45:40   6. Aila Jyränki

0:57:33
3. Helena Rönnber Espo IF 0:50:02   7. Helka Linnberg

1:05:49
4. Hanna Vauhkonen

0:50:06   8. Raili Ferm

1:05:49

 

Tytöt alle 15 v (5,3 km)

  Nimi Seura Aika     Nimi Seura Aika
1. Satu Suolinna Esak 0:26:39   9. Riikka Vallo Esak 0:32:22
2. Susanna Engblom Esak 0:28:08   10. Kaisa Partio Esak 0:32:23
3. Hanna Rytkönen Esak 0:28:08   11. Johanna Ranta Esak 0:32:43
4. Essi Eskuri Esak 0:28:54   12. Eeva-Maija Pulkkinen Esak 0:34:35
5. Riina Kumpulainen Esak 0:29:03   13. Jenni Lahtinen Esak 0:34:35
6. Niina Berg Esak 0:29:03   14. Suvi Aarninsalo Esak 0:34:36
7. Nina Huuska Esak 0:29:04   15. Mira Patronen Esak 0:35:51
8. Tiiamari Pennanen Esak 0:30:44   16. Reija Fagerholm Esak 0:45:58

 

Pojat alle 15 v (5,3 km)

  Nimi Seura Aika     Nimi Seura Aika
1. Sampo Tuominen Olarin Tarmo 0:26:16   8. Riku Lempiäinen Olarin Tarmo 0:33:52
2. Eero Karhu Olarin Tarmo 0:27:51   9. Sami Lempiäinen Olarin Tarmo 0:34:38
3. Kalle Kuitunen Olarin Tarmo 0:30:00   10. Toni Laatikainen Olarin Tarmo 0:38:39
4. Saska Nordqvist EsAk 0:30:20   11. Vesa Ahonen Olarin Tarmo 0:38:43
5. Teemu Vihervirta Olarin Tarmo 0:30:21   12. Tuomas Rantalainen Olarin Tarmo 0:38:49
6. Panu Lempiäinen Olarin Tarmo 0:30:22   13. Timo Rautio Olarin Tarmo 0:40:12
7. Antti Laakso Olarin Tarmo 0:32:17

 

Kunto- ja kävelysarja (5,3 km)

  Nimi Seura Aika     Nimi Seura Aika
1. Tuomas Tarkkanen

0:22:51   9. Kirsti Sipilä

0:38:13
2. Jukka Ranta

0:27:52   10. Kirsti Mäntynen

0:38:25
3. Marjatta Saukku EHS 0:28:11   11. Arvo Muhonen

0:39:00
4. Jouko Tuomainen

0:28:35   12. Jouni Torttila

0:41:39
5. Ann-Mari Tarkkanen

0:29:44   13. Paavo Raunio

0:49:48
6. Sirpa Mero

0:33:41   14. Sanna Moilanen Esak 0:50:35
7. Pentti Rantalainen Tarmo 0:34:10   15. Sinikka Lahtinen Esak 0:50:36
8. Lea Patronen

0:35:52