Tulokset 4.12.2016

Korttelikausi 2016-2017 avattiin Olarissa lähes 10 asteen pakkassäässä, jossa ratoja kiersi 178 suunnistaja

Edit: Kävijämääriä tarkennettu

Kommentteja tuloksista voi lähettää vvierimaa (at) gmail.com



3

(Lähti: 34, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Pakkanen Ville                Esak                               23:00          
   2. Salonen Venla                 HS                                 24:03    +01:03
   3. Kallunki Juha                                                    33:12    +10:12
   4. Kallunki Hanna                                                   34:00    +11:00
   5. Tupitsa Nina                  HS                                 35:55    +12:55
   6. Harju Hannu                   EsSu                               36:31    +13:31
   7. Lerssi Mira                                                      37:35    +14:35
   8. Vänttinen Seppo               EsSu                               38:08    +15:08
   9. Kosunen Armi                  HS                                 40:45    +17:45
  10. Paikkala Jarmo                Jyry                               41:30    +18:30
  11. Marko Zenja                                                      43:35    +20:35
  12. Pettersson Jenni              Lynx                               43:40    +20:40
  13. Tupitsa Milla                 Hs                                 45:19    +22:19
  14. Rintamäki Riina               Pihkan                             46:03    +23:03
  15. Rintamäki Elias               Pihkan                             46:05    +23:05
  16. Amander Hannele               MeKo                               47:55    +24:55
  17. Salmela Risto                 SKSK                               48:30    +25:30
  18. Ekholm Hans                   AOK                                48:45    +25:45
  19. Nevalainen Elina                                                 49:39    +26:39
  20. Ryynänen Eliisa               Pihkan                             57:31    +34:31
  21. Haapa-Aho Erja                                                   57:36    +34:36
  22. Miettinen Tarja                                                  59:53    +36:53
  23. Rönty Eeli                                                     1:01:28    +38:28
  24. Husu Aleksi                                                    1:01:40    +38:40
  25. Lauren Tapio                                                   1:01:57    +38:57
  26. Fronzen Bo                    Raseborg                         1:03:55    +40:55
  27. Kaistala Erkki                Pihkan                           1:06:38    +43:38
  28. Boström Aulis                                                  1:10:32    +47:32
  29. Asmi Lea                      Pihkan                           1:10:44    +47:44
  30. Mattinen Raimo                HS                               1:12:06    +49:06

6

(Lähti: 70, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Taskila Sakari                LeSi                               45:35          
   2. Hynninen Miika                Esak                               47:48    +02:13
   3. Jääoja Jussi                  PR                                 47:59    +02:24
   4. Tervakangas Tommi             EsSu                               48:00    +02:25
   5. Maisala Jola                                                     48:24    +02:49
   6. Vuorela Joona                 EsAk                               48:26    +02:51
   7. Lerssi Maria                  Esak                               49:03    +03:28
   8. Haajanen Leif                 Raseborg                           49:13    +03:38
   9. Karvinen Usko                                                    49:47    +04:12
  10. Brummer Markku                HS                                 52:09    +06:34
  11. Parikka Risto                                                    54:24    +08:49
  12. Eteläaho Marko                Rastihaukat                        55:33    +09:58
  13. Muukkonen Jyrki               SKUusi                             56:40    +11:05
  14. Toikka Arho                   HS                                 56:44    +11:09
  15. Tikka Veikko                  MeKo                               57:12    +11:37
  16. Aunula Jukka                  Jyry                               57:31    +11:56
  17. Kosunen Tomi                                                     58:18    +12:43
  18. Ranki Ari                     PertPe                             58:52    +13:17
  19. Rajamäki Riikka               HS                                 59:44    +14:09
  20. Tiittanen Eino                HPV                                59:48    +14:13
  21. Viitasalo Janne                                                1:00:22    +14:47
  22. Peltola Timo                  MSParma                          1:00:41    +15:06
  23. Ilmakunnas Pekka              Pihkan                           1:00:50    +15:15
  24. Leinonen Markku               KuoSu                            1:01:04    +15:29
  25. Uljas Risto                   Jyry                             1:01:08    +15:33
  26. Kallio Pekka                  Esak                             1:01:52    +16:17
  27. Ahokoivu Hemmo                Pohjant                          1:01:53    +16:18
  28. Tuumi-Niemi Leena-Riitta      HS                               1:02:08    +16:33
  29. Tolvanen Harri                Pihkan                           1:02:18    +16:43
  30. Pohjanvirta-Varjo Leena       Esak                             1:03:29    +17:54
  31. Paakkulainen Harri            Essu                             1:04:49    +19:14
  32. Torri-Tuominen Mari           SK Pohjanrinne                   1:04:54    +19:19
  33. Wisbacka Jan                                                   1:09:21    +23:46
  34. Kytöjoki Juhani               Jyry                             1:09:22    +23:47
  35. Vanhanen Tuomas               YlämPy                           1:10:03    +24:28
  36. Passinen Jaakko               EsSu                             1:10:10    +24:35
  37. Haverinen Kaisa               Team SOSE                        1:10:53    +25:18
  38. Reinikainen Pentti            Jyry                             1:11:36    +26:01
  39. Hotti Reino                   HS                               1:11:53    +26:18
  40. Aho Olavi                     HS                               1:13:16    +27:41
  41. Rajamäki Jussi                HS                               1:15:04    +29:29
  42. Laukka Ville                  Raus                             1:16:36    +31:01
  43. Leppänen Aino                 Jyry                             1:16:37    +31:02
  44. Ranta-Puska Kari              Esak                             1:16:59    +31:24
  45. Korento Leena                 OK77                             1:17:16    +31:41
  46. Törmänen Eeva                                                  1:17:18    +31:43
  47. Lahtinen Jouko                HS                               1:18:09    +32:34
  48. Simberg Niklas                                                 1:18:23    +32:48
  49. Ojala Risto                                                    1:20:11    +34:36
  50. Rönn Ralf                     AOK                              1:21:51    +36:16
  51. Laaksonen Anita               TarpSu                           1:23:38    +38:03
  52. Lahtinen Sonja                HS                               1:24:58    +39:23
  53. Heikinheimo Matt              HS                               1:26:16    +40:41
  54. Luoma Helena                  Pihkan                           1:28:07    +42:32
  55. Ojapalo Anneli                RR                               1:28:16    +42:41
  56. Salminen Ulla                 EsAk                             1:28:33    +42:58
  57. Mäki-Simola Elina             Essu                             1:30:40    +45:05
      Hassel Heikki                                                 ei aikaa          
      Hassel Laura                                                  ei aikaa          
      Horrström John                Esak                            ei aikaa          
      Lindeman Osmo                                                 ei aikaa          
      Niskanen Arjo                                                 ei aikaa          
      Nykänen Pentti                Jyry                            ei aikaa          
      Sahlström Teija               Esak                            ei aikaa          
      Simola Pertti                                                 ei aikaa          

9

(Lähti: 48, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Lauronen Petteri              Lynx                               56:45          
   2. Salonen Matias                HS                                 58:15    +01:30
   3. Salonen Mikko                 HS                               1:02:05    +05:20
   4. Östergård Patric              Trian                            1:08:34    +11:49
   5. Kekoni Lauri                  HS                               1:09:34    +12:49
   6. Tuominen Hans                 Pihkan                           1:10:59    +14:14
   7. Pyykönen Jouni                EsAk                             1:11:36    +14:51
   8. Lamminmäki Seppo                                               1:13:42    +16:57
   9. Laitinen Salla                EsAk                             1:14:24    +17:39
  10. Nieminen Jyrki                LHR                              1:17:18    +20:33
  11. Vuorela Hanna                 EsAk                             1:17:19    +20:34
  12. Huttunen Matti                Pihkan                           1:19:13    +22:28
  13. Lahtinen Ismo                 OJy                              1:20:16    +23:31
  14. Rantala Eija                  HS                               1:21:32    +24:47
  15. Vainio Antti                  MSParma                          1:22:33    +25:48
  16. Levlin Patrik                 Solfvik Ik                       1:22:44    +25:59
  17. Frilander Heikki              Trian                            1:22:57    +26:12
  18. Hyyryläinen Pasi              Esak                             1:24:00    +27:15
  19. Kero Mikko                    OK77                             1:25:13    +28:28
  20. Niskanen Mikko                HS                               1:25:59    +29:14
  21. Söderström Martin             HS                               1:26:36    +29:51
  22. Puustinen Tuomo               Pihkan                           1:27:03    +30:18
  23. Husu Hannu                    Hiki                             1:27:06    +30:21
  24. Korhonen Antti                Pihkan                           1:28:22    +31:37
  25. Pakkanen Ville                Esak                             1:28:43    +31:58
  26. Ojapalo Ilkka                 RR                               1:29:38    +32:53
  26. Pöyhönen Simo                 Raus                             1:29:38    +32:53
  28. Karling Harri                 Pihkan                           1:32:22    +35:37
  29. Kaipia Riikka                 Esak                             1:35:59    +39:14
  30. Rauhala Elina                 Esak                             1:37:46    +41:01
  31. Ahlqvist Hannu                Raus                             1:42:08    +45:23
  32. Leino Tapio                   HS                               1:48:39    +51:54
  33. Ahlqvist Kristiina            Raus                             1:54:53    +58:08
  34. Herranen Timo                 Jyry                             1:56:01    +59:16
  35. Terävä Seppo                  XYZ                              2:19:50  +1:23:05
      Jumppanen Jarmo                                               ei aikaa          
      Kottonen Anni                                                 ei aikaa          
      Numminen Hannu                Esak                            ei aikaa          
      Nyholm Tanja                                                  ei aikaa          

12

(Lähti: 26, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Blomster Anders, pyörä        Trian                              59:30          
   2. Pavilainen Alexei             HlS                              1:16:12    +16:42
   3. Skinnari Juha                 SKUusi                           1:16:18    +16:48
   4. Berg Kimmo                    EsAk                             1:16:20    +16:50
   5. Niemi Topias                  HS                               1:18:41    +19:11
   6. Mikander Christopher          Trian                            1:19:00    +19:30
   7. Backlund Pontus               Närpes Ok                        1:19:17    +19:47
   8. Maisala Tuomas                Jyry                             1:21:18    +21:48
   9. Kuutti Veli-Pekka             PertPe                           1:21:21    +21:51
  10. Heikkilä Tero                 PR                               1:22:30    +23:00
  11. Frey Alexander                OK77                             1:29:00    +29:30
  12. Gyltri Kimmo                  IHR                              1:33:54    +34:24
  13. Rehn Thomas                   Raseborg                         1:34:54    +35:24
  14. Heittola Suvi                 RasKu                            1:36:26    +36:56
  15. Matilainen Juha               LS-37                            1:37:05    +37:35
  16. Tuomi Pertti                  AskU                             1:37:35    +38:05
  17. Humanen Samuli                                                 1:37:50    +38:20
  18. Heikkilä Markus               EsSu                             1:38:08    +38:38
  19. Surakka Petteri               HS                               1:45:19    +45:49
  20. Oinonen Lotta                 Pihkan                           1:54:52    +55:22
  21. Nieminen Mikko                                                 1:59:14    +59:44
      Autio Rauno                   KaRa                            ei aikaa          
      Leinonen Antti                                                ei aikaa