Korttelirastit Laajalahti 5.3.2017, tulokset


Aurinkoinen sää ja pari astetta pakkasta houkutteli paikalle 280 suunnistajaa.


3km

(Lähti: 35, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

   1. Turkkila Liisa                                                   25:54          
   2. Mustonen Minttu                                                  30:37    +04:43
   3. Kero Ada                      OK77                               30:58    +05:04
   4. Nadja Rehrberger              HS                                 31:01    +05:07
   5. Laatu Antti                   HS                                 31:15    +05:21
   6. Malmi Tomi                                                       31:40    +05:46
   7. Panu Kantola                                                     32:22    +06:28
   8. Saaristo Veikko               RaHa                               32:34    +06:40
   9. Rintamäki Elias               Pihkan                             33:00    +07:06
  10. Vuorela Leo                                                      33:04    +07:10
  11. Ulrika Rautia                                                    33:09    +07:15
  12. Heidi Hautakangas                                                33:15    +07:21
  13. Kosunen Armi                  HS                                 33:17    +07:23
  14. Marko Zenja                                                      35:28    +09:34
  15. Partanen Risto                HyRa                               36:00    +10:06
  16. Risto Koponen                                                    38:16    +12:22
  17. Niemelä Riitta                                                   42:44    +16:50
  18. Lainema Matti                 MSParma                            47:33    +21:39
  19. Aaro Koivunen                                                    49:48    +23:54
  20. Hanhijärvi Leena                                                 50:39    +24:45
  21. Laukka Ville                  Raus                               51:27    +25:33
  22. Kaistala Erkki                Pihkan                             51:53    +25:59
  23. Sisu Hynninen                                                    51:57    +26:03
  24. Suonpää Pentti                EsAk                               52:22    +26:28
  25. Lundström Markku                                                 53:52    +27:58
  26. Selkäinaho Kaija                                                 54:32    +28:38
  27. Jouni Vartiainen                                                 54:34    +28:40
  28. Ekholm Hans                   AOK                                55:26    +29:32
  29. Vanhala Toivo                 Pihkan                             56:40    +30:46
  30. Lauren Tapio                                                     56:57    +31:03
  31. Matti Saario                  HS                                 57:30    +31:36
  32. Frilander Emil                                                 1:01:02    +35:08
  33. Vaaja Matti                   EsAk                             1:04:19    +38:25
  34. Pirilä Jukka                                                   1:08:13    +42:19
      Mäkinen Matti                 Mesik                               hyl.          

6km

(Lähti: 96, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

   1. Simo Martomaa                 KR                                 37:03          
   2. Lahti Markku                  Raus                               44:33    +07:30
   3. Koskinen Jussi                KR                                 46:54    +09:51
   4. Nykänen Pekka                                                    47:40    +10:37
   5. Hämäläinen Keijo              Pihkan                             48:40    +11:37
   6. Sane Kari                                                        51:27    +14:24
   7. Varpula Marjut                EsSu                               52:02    +14:59
   8. Vuorela Joona                 EsAk                               52:09    +15:06
   9. Ilmakunnas Pekka              Pihkan                             53:15    +16:12
  10. Kallunki Juha                                                    53:16    +16:13
  11. Karhumäki Lauri               Pihkan                             53:23    +16:20
  12. Söderström Martin             HS                                 53:24    +16:21
  13. Nybakken Line                 KR                                 53:26    +16:23
  14. Koskinen Hanna-Riikka         HyRa                               53:42    +16:39
  15. Sarjanoja Ilpo                                                   53:53    +16:50
  16. Kärkkäinen Pasi               HS                                 54:12    +17:09
  17. Mahlamäki Saara               EsSu                               54:20    +17:17
  18. Hurskainen Vesa                                                  54:23    +17:20
  19. Riikka Tunkelo                HS                                 54:26    +17:23
  20. Koivula Jouko                 HS                                 54:59    +17:56
  21. Leena-Maija Kriktilä          VeVe                               55:24    +18:21
  22. Pohjanvirta-Varjo Leena       Esak                               55:39    +18:36
  23. Jyrki Widenius                                                   55:42    +18:39
  24. John Hofftström                                                  55:49    +18:46
  25. Rekonen Janne                 Jyry                               56:00    +18:57
  25. Matti Paasikoski                                                 56:00    +18:57
  27. Matti Salonen                                                    56:01    +18:58
  28. Erika Karhumäki                                                  56:03    +19:00
  29. Virtanen Juhani               LHR                                56:18    +19:15
  30. Salo Katri                                                       56:34    +19:31
  31. Rönkkö Paavo                  EsSu                               57:20    +20:17
  32. Timo Seppänen                                                    57:40    +20:37
  33. Wisbacka Jan                                                     58:30    +21:27
  34. Sonja Lindfors                                                   58:38    +21:35
  35. Rajamäki Riikka               HS                                 59:03    +22:00
  36. Kuusinen Karri                                                   59:21    +22:18
  37. Kuusinen Tuomas                                                  59:30    +22:27
  38. Myllys Leena                  Lynx                             1:00:20    +23:17
  39. Elisa Aukeela                                                  1:00:37    +23:34
  39. Heikki Hassel                                                  1:00:37    +23:34
  41. Sten Kajsa                    Pihkan                           1:00:53    +23:50
  42. Tiina Andersén                EsAk                             1:00:57    +23:54
  43. Johanna Määttälä                                               1:01:06    +24:03
  44. Tolvanen Harri                Pihkan                           1:01:12    +24:09
  45. Rauhala Tapio                                                  1:01:17    +24:14
  46. Kaartinen Mikko                                                1:02:07    +25:04
  47. Juha Muttilainen              HS                               1:02:18    +25:15
  48. Tuumi-Niemi Leena-Riitta      HS                               1:03:09    +26:06
  49. Petri Myllymäki                                                1:03:34    +26:31
  50. Ekvik Mikaela                                                  1:03:35    +26:32
  51. Tuomimäki Lotta                                                1:04:09    +27:06
  52. Korento Leena                 OK77                             1:05:11    +28:08
  52. Toivonen Arto                                                  1:05:11    +28:08
  54. Harju Hannu                   EsSu                             1:05:57    +28:54
  55. Leena Noromaa                 EsAk                             1:05:58    +28:55
  56. Parviainen Martti             XYZ                              1:06:12    +29:09
  57. Riikka Haarasilta                                              1:06:29    +29:26
  58. Karelo Luukas                                                  1:06:50    +29:47
  59. Pekka Verkasalo                                                1:07:05    +30:02
  60. Heikinheimo Terttu                                             1:07:10    +30:07
  61. Saila Karento                                                  1:07:33    +30:30
  62. Hotti Reino                   HS                               1:07:55    +30:52
  63. Ryynänen Jorma                Pihkan                           1:08:01    +30:58
  64. Heiskanen Risto               EsSu                             1:08:17    +31:14
  65. Teemu Peltonen                                                 1:08:20    +31:17
  66. Jarmo Suihkonen                                                1:08:45    +31:42
  67. Rajamäki Jussi                HS                               1:09:42    +32:39
  68. Tuomimäki Anni                                                 1:09:44    +32:41
  69. Hakomäki Kirsi                HS                               1:10:05    +33:02
  70. Ilmakunnas Seija                                               1:10:23    +33:20
  71. Ekvik Niklas                                                   1:10:34    +33:31
  72. Alander Hannele               MeKo                             1:12:23    +35:20
  73. Aho Olavi                     HS                               1:12:27    +35:24
  74. Pajuoja Vesa                                                   1:12:28    +35:25
  75. Laaksonen Eveliina                                             1:13:09    +36:06
  76. Ojala Risto                                                    1:13:30    +36:27
  77. Rönn Ralf                     AOK                              1:14:22    +37:19
  78. Kallio-Könnö-Musse Riia       HS                               1:14:46    +37:43
  79. Milka Haverinen                                                1:15:09    +38:06
  80. Karila Veijo                  Pihkan                           1:18:22    +41:19
  81. Lappalainen Pekka                                              1:18:45    +41:42
  82. Salmela Risto                 SKSK                             1:19:30    +42:27
  83. Ojapalo Anneli                RR                               1:20:42    +43:39
  84. Helin Jorma                   Jyry                             1:21:28    +44:25
  85. Latvasto Erkki                HS                               1:22:26    +45:23
  86. Jaana Meuranen                                                 1:23:13    +46:10
  87. Karvinen Tuulikki             HS                               1:24:22    +47:19
  88. Mäki-Simola Elina             Essu                             1:25:21    +48:18
  89. Toivola Saija                 RaVa                             1:25:32    +48:29
  90. Sjöholm Anders                Trian                            1:27:32    +50:29
  91. Otto Lindgren                                                  1:27:43    +50:40
  92. Helena Arlander                                                1:29:10    +52:07
  93. Tiura Tapio                   HS                               1:34:34    +57:31
  94. Lindeman Gunnel                                                1:41:15  +1:04:12
      Aunula Jukka                  Jyry                            ei aikaa          
      Pietikäinen Timo              Pihkan                             kesk.          

9km

(Lähti: 48, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Kankaanpää Timo               MaMa                             1:00:36          
   2. Seppänen Jukka-Pekka          HiKi                             1:00:51    +00:15
   3. Lamminmäki Seppo                                               1:02:24    +01:48
   4. Tervakangas Mikko             EsSu                             1:02:34    +01:58
   5. Rauno Ratilainen                                               1:02:36    +02:00
   6. Järvinen Miika                Koovee                           1:07:35    +06:59
   7. Uhotoinen Anu                 HiKi                             1:07:49    +07:13
   8. Karvinen Usko                                                  1:08:04    +07:28
   9. Österman Lauri                                                 1:08:36    +08:00
  10. Tervakangas Sanna             EsSu                             1:11:24    +10:48
  11. Sevon Tuomo                   SalRe                            1:11:41    +11:05
  12. Maisala Jola                                                   1:13:03    +12:27
  13. Varjo Veeti                   EsAk                             1:15:18    +14:42
  14. Pajuoja Otso                  EsSu                             1:17:10    +16:34
  15. Hellberg Janne                                                 1:17:55    +17:19
  16. Kero Ada                      OK77                             1:18:05    +17:29
  17. Parikka Risto                                                  1:18:11    +17:35
  18. Puustinen Tuomo               Pihkan                           1:18:58    +18:22
  19. Elisa Murtola                                                  1:19:50    +19:14
  20. Frilander Heikki              Trian                            1:19:51    +19:15
  21. Mäyry Juho                                                     1:19:55    +19:19
  22. Kaasalainen Matti             HS                               1:20:13    +19:37
  23. Valakari Ville                                                 1:20:22    +19:46
  24. Annika Von Schultz                                             1:20:36    +20:00
  25. Markku Hyvänen                                                 1:20:49    +20:13
  26. Tikka Veikko                  MeKo                             1:20:52    +20:16
  27. Vuorela Panu                  EsAk                             1:21:50    +21:14
  28. Jumppanen Jarmo                                                1:22:58    +22:22
  29. Laaksonen Jukka                                                1:23:46    +23:10
  30. Esa Kotilainen                                                 1:25:24    +24:48
  31. Aikio Outi                                                     1:27:09    +26:33
  32. Paikkala Jarmo                Jyry                             1:27:13    +26:37
  33. Leino Tapio                                                    1:28:33    +27:57
  34. Ritvanen Paavo                Pihkan                           1:28:58    +28:22
  35. Hammarberg Mervi              Jyry                             1:31:06    +30:30
  36. Vaara Inga-Maria              RaVi                             1:31:11    +30:35
  37. Brummer Markku                HS                               1:33:00    +32:24
  38. Väätäinen Seppo               EsSu                             1:34:16    +33:40
  39. Kyöstilä Ari                  RaVa                             1:36:00    +35:24
  40. Raine Rimpilä                                                  1:36:32    +35:56
  41. Elina Rauhala                 EsAk                             1:38:58    +38:22
  42. Ojapalo Ilkka                 RR                               1:39:35    +38:59
  43. Terävä Seppo                  XYZ                              1:48:16    +47:40
  44. Anu Taivainen                                                  1:49:33    +48:57
  45. Launis Kasperi                Raus                             1:50:37    +50:01
  46. Johanna Väisänen                                               1:52:29    +51:53
  47. Mattinen Raimo                HS                               2:49:18  +1:48:42
      Strang Heidi                  HyRa                            ei aikaa          

12km

(Lähti: 27, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

   1. Koistinen Olli-Pekka          HiKi                             1:09:05          
   2. Saramäki Niklas               Lynx                             1:19:15    +10:10
   3. Niemi Topias                  HS                               1:20:25    +11:20
   4. Heikkilä Tero                 PR                               1:22:11    +13:06
   5. Skinnari Juha                 Pihkan                           1:22:42    +13:37
   6. Rantala Kalle                 HS                               1:24:57    +15:52
   7. Nietosjärvi Tommi             Pihkan                           1:26:03    +16:58
   8. Maisala Tuomas                Jyry                             1:28:02    +18:57
   9. Heikkilä Markus               EsSu                             1:29:36    +20:31
  10. Hakulinen Pekka               EsSu                             1:31:23    +22:18
  11. Kuusinen Mikko                Lynx                             1:33:23    +24:18
  12. Antti Leinonen                                                 1:34:56    +25:51
  13. Vierimaa Ville                                                 1:35:48    +26:43
  14. Sauli Takkinen                                                 1:39:14    +30:09
  15. Vuorela Hanna                 EsAk                             1:39:58    +30:53
  16. Jani Lehmuskoski              Jyry                             1:44:11    +35:06
  17. Numminen Hannu                EsAk                             1:45:36    +36:31
  18. Tompuri Tanu                                                   1:46:05    +37:00
  19. Lahtinen Ismo                 OJy                              1:49:34    +40:29
  20. Rantala Eija                  HS                               1:50:07    +41:02
  21. Nieminen Markku                                                1:50:21    +41:16
  22. Artturi Lähdetie                                               1:51:54    +42:49
  23. Häkkinen Tommi                                                 1:53:44    +44:39
  24. Niemelä Perttu                                                 1:54:52    +45:47
  25. Oinonen Lotta                 Pihkan                           2:07:20    +58:15
  26. Jääskeläinen Ari                                               2:27:48  +1:18:43
      Parjanne Antti                TuMe                                hyl.          

1km

(Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Matti Mäkinen                                                    23:48          
   2. Ilmari Kangas                 EsAk                               34:05    +10:17
   3. Pietilänaho Anu               HiKi                               37:25    +13:37
   4. Vanhanen Tuomas               YlämPy                             55:21    +31:33
   5. Santtu ja Peetu Rintamäki                                      1:04:36    +40:48