Korttelirastit Matinkylä 2.4.2017, tulokset


Korttelirastikausi saatiin päätökseen Matinkylän metsäisilläkin kortteliradoilla ja sähäköillä sprinttiradoilla.
Keli oli sumuinen ja lämpötila n. +4 C. Karttamenekki oli yhteensä 270 ja radoittain 36,57,30,91,56 (Spr2, spr3, 3, 6, 9)
Ratamestareina toimivat Heidi Launistola (korttelit) ja Tommy Selin (sprintit).

Ensimmäisten kaksi rataa emitin kanssa juosseiden tuloksiin saattoi tulla virheitä.. Tulospalvelu pahoittelee tapahtunutta.

Maalin läheltä maasta löytyi yksi emit-kortti. Ota yhteyttä hanna.vuorela"at"iki.fi, jos huomaat emittisi kadonneen.

Palautetta Korttelirastien kuluneesta kaudesta tai toiveita tulevasta voit käydä antamassa täältä.


Srintti 3

(Lähti: 46, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Tölli Tuomas                                                     16:46          
   2. Skinnari Juha                                                    17:33    +00:47
   3. Maisala Tuomas                Jyry                               17:47    +01:01
   4. Hakulinen Pekka                                                  18:20    +01:34
   5. Uusitalo Tero                 EsAk                               18:52    +02:06
   6. Helevä Heikki                                                    19:22    +02:36
   7. Sevon Tuomo                   SalRe                              19:33    +02:47
   8. Kanerva Unto                                                     20:29    +03:43
   9. Jani Lehmuskoski              Jyry                               20:33    +03:47
  10. Sani Mikko                    HU-46                              20:35    +03:49
  11. Pyykönen Jouni                EsAk                               20:44    +03:58
  12. Hanhijärvi Paulus             EsAk                               21:09    +04:23
  13. Österman Lauri                                                   21:25    +04:39
  14. Nieminen Markku                                                  21:28    +04:42
  15. Nieminen Mikko                                                   21:48    +05:02
  16. Pikku-Juha                    Pihkan                             21:59    +05:13
  17. Stoor Matti                                                      22:16    +05:30
  18. Leinonen Juho                                                    22:31    +05:45
  19. Hakulinen Jukka               VeVe                               22:37    +05:51
  20. Hakulinen Saku                VeVe                               23:00    +06:14
  21. Sani Tuula                                                       23:34    +06:48
  21. Vaaja Matti                   EsAk                               23:34    +06:48
  23. Koskinen Hanna-Riikka         HyRa                               23:43    +06:57
  24. Murto Heli                    RR                                 24:07    +07:21
  25. Sane Kari                                                        25:22    +08:36
  26. Kaipia Riikka                 Esak                               25:32    +08:46
  27. Ranta Laura                                                      27:12    +10:26
  28. Hakulinen Paula                                                  27:55    +11:09
  29. Ruusu Rasmus                                                     29:04    +12:18
  30. Harju Hannu                   EsSu                               29:37    +12:51
  31. Simberg Niklas                                                   30:04    +13:18
  32. Sippola Päivi                                                    30:22    +13:36
  33. Rantama Pinja                                                    31:31    +14:45
  34. Ryynänen Eliisa               Pihkan                             32:14    +15:28
  35. Karila Veijo                  Pihkan                             33:54    +17:08
  36. Vänttinen Seppo                                                  36:14    +19:28
  37. Torp Tytti                                                       36:16    +19:30
  38. Luoma Helena                  Pihkan                             36:20    +19:34
  39. Laukka Ville                  Raus                               39:15    +22:29
  40. Jouni Vartiainen                                                 40:46    +24:00
  41. Kaistala Erkki                Pihkan                             43:00    +26:14
  42. Uljas Risto                   Jyry                               49:04    +32:18
      Hanhijärvi Maijukka                                           ei aikaa          
      Lindsten Ulla                                                 ei aikaa          
      Sane Anneli                                                   ei aikaa          
      Turku Kaija                   HS                              ei aikaa          

Sprintti 2

(Lähti: 22, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Blåmster Anders (pyörä)                                          09:50          
   2. Skinnari Juha                                                    12:02    +02:12
   3. Lamminmäki Seppo                                                 12:52    +03:02
   4. Tero Uusitalo                 EsAk                               13:37    +03:47
   5. Nurmela Heikki                                                   13:40    +03:50
   6. Sane Kari                                                        16:24    +06:34
   7. Francke Astra                 EsSu                               17:54    +08:04
   8. Sane Mari                     HS                                 21:29    +11:39
   9. Luoma Helena                                                     24:18    +14:28
  10. Länsiluoto Väinö                                                 26:10    +16:20
  11. Lundström Martti                                                 27:05    +17:15
  12. Vartianen Jouni                                                  28:04    +18:14
  13. Luoma Simo                    Pihkan                             32:09    +22:19
  14. Mattinen Raimo                HS                                 34:20    +24:30
  15. Hanhijärvi Matteus                                               34:29    +24:39
  16. Vanhala Toivo                 Pihkan                             35:42    +25:52
  17. Rönty Antto                                                      39:27    +29:37
  18. Tiuraniemi Tuomas                                                43:41    +33:51
  19. Koivukangas Heidi                                              1:07:10    +57:20
  20. Kalakoski Kerttu                                               1:16:48  +1:06:58
      Ruohoniemi Aimo                                               ei aikaa          
      Veli-Pekka Kuutti                                             ei aikaa          

6

(Lähti: 69, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Nurmi Minna                                                      00:00          
   2. Seppo Lamminmäki                                                 40:09    +40:09
   3. Pakkanen Ville                Esak                               41:13    +41:13
   4. Punamäki Jukka                                                   41:57    +41:57
   5. Karvinen Usko                                                    43:06    +43:06
   6. Ville ja Jere                                                    45:00    +45:00
   7. Pyykönen Jouni                                                   46:30    +46:30
   8. Hämäläinen Keijo              Pihkan                             47:43    +47:43
   9. Ilmakunnas Pekka              Pihkan                             48:02    +48:02
  10. Lerssi Maria                  Esak                               49:11    +49:11
  11. Francke Astra                                                    50:04    +50:04
  12. Valakari Ville                                                   50:25    +50:25
  13. Timo Seppänen                                                    50:58    +50:58
  14. Sani Tuula                                                       51:01    +51:01
  15. Turku Vesa                    HS                                 51:07    +51:07
  16. Sani Mikko                                                       51:08    +51:08
  17. Riikka Tunkelo                HS                                 53:19    +53:19
  18. Hakulinen Saku                                                   53:20    +53:20
  19. Pohjanvirta-Varjo Leena       Esak                               54:28    +54:28
  20. John Hofftström                                                  54:35    +54:35
  21. Kaipia Riikka                                                    54:48    +54:48
  22. Paasonen Seppo                                                   55:47    +55:47
  23. Hanhimäki Emmi                                                   55:52    +55:52
  24. Elisa Murtola                                                    55:54    +55:54
  25. Salo Katri                                                       56:24    +56:24
  26. Elina Rauhala                 EsAk                               56:25    +56:25
  27. Mäntylä Vesa                                                     56:31    +56:31
  28. Kärkkäinen Pasi               HS                                 56:43    +56:43
  29. Brummer Markku                HS                                 56:47    +56:47
  30. Tiuraniemi Juha                                                  57:06    +57:06
  31. Reinikainen Pentti            Jyry                               58:47    +58:47
  32. Kero Ada                      OK77                             1:00:34  +1:00:34
  33. Monto Jouni                                                    1:00:40  +1:00:40
  34. Salminen Ulla                                                  1:00:46  +1:00:46
  35. Tuomimäki Anni                                                 1:01:12  +1:01:12
  36. Tuomimäki Lotta                                                1:01:41  +1:01:41
  37. Korteniemi Veera              PelPo                            1:01:47  +1:01:47
  38. Aunula Jukka                  Jyry                             1:02:33  +1:02:33
  39. Matomäki Jaakko                                                1:02:42  +1:02:42
  40. Vanhanen Tuomas               YlämPy                           1:02:43  +1:02:43
  41. Passinen Jaakko               EsSu                             1:03:05  +1:03:05
  42. Kallela Sari                  HS                               1:03:22  +1:03:22
  43. Ryynänen Jorma                Pihkan                           1:03:50  +1:03:50
  44. Kallunki Hanna                                                 1:04:02  +1:04:02
  45. Hurskainen Vesa                                                1:04:11  +1:04:11
  46. Mustonen Minttu                                                1:04:36  +1:04:36
  47. Viikilä Hanne                                                  1:05:00  +1:05:00
  48. Pekka Verkasalo                                                1:06:00  +1:06:00
  49. Aho Olavi                     HS                               1:06:59  +1:06:59
  50. Hakulinen Jukka                                                1:07:11  +1:07:11
  51. Arjovuo Vesa                                                   1:08:53  +1:08:53
  52. Laatikainen Reijo                                              1:08:57  +1:08:57
  53. Lehtomäki Vesa                                                 1:10:02  +1:10:02
  54. Leppänen Aino                 Jyry                             1:10:59  +1:10:59
  55. Toivola Saija                 RaVa                             1:14:01  +1:14:01
  56. Kuusanka Matti                                                 1:14:30  +1:14:30
  57. Ilmakunnas Seija                                               1:14:35  +1:14:35
  58. Vainio Marjut                                                  1:16:32  +1:16:32
  59. Tanska Eeva                   EsSu                             1:17:48  +1:17:48
  60. Helena Arlander                                                1:18:50  +1:18:50
  61. Saarikoski Päivi                                               1:20:07  +1:20:07
  62. Hulkkonen Heikki                                               1:20:11  +1:20:11
  63. Ojapalo Anneli                RR                               1:23:27  +1:23:27
  64. Sjöholm Anders                Trian                            1:25:47  +1:25:47
  65. Mononen Laura                                                  1:32:07  +1:32:07
  66. Lepistö Heikki                HS                               1:38:29  +1:38:29
  67. Mattinen Raimo                                                 1:57:43  +1:57:43
      Anderssen Tiina                                               ei aikaa          
      Hurskainen Jenni                                              ei aikaa          

3

(Lähti: 19, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Lerssi Mira                                                      29:20          
   2. Pohjanpaju Sanna                                                 29:48    +00:28
   3. Tuomenoksa Paula                                                 34:24    +05:04
   4. Simberg Niklas                                                   34:39    +05:19
   5. Hakulinen Paula                                                  35:49    +06:29
   6. Backholm Mats                                                    35:55    +06:35
   7. Marko Zenja                                                      37:18    +07:58
   8. Jaana ja Kari ja Luka                                            39:26    +10:06
   9. Niemelä Riitta                                                   45:49    +16:29
  10. Turanlahti Mailiina ja Eero L                                    51:01    +21:41
  11. Väättänen Marja-Liisa                                            52:53    +23:33
  12. Väättänen Lauri                                                  53:53    +24:33
  13. Kuusniemi Mari-Elisa                                             57:44    +28:24
  14. Lauren Tapio                                                   1:06:30    +37:10
  15. Kanerva Marja                                                  1:07:18    +37:58
  16. Salmi Seppo                                                    1:26:51    +57:31
      Hakulinen Tuija                                               ei aikaa          
      Sipiläinen Petri                                              ei aikaa          
      Veli-Pekka Kuutti                                             ei aikaa          

9

(Lähti: 48, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Blåmster Anders (pyörä)                                          32:00          
   2. Torsti Valtteri               EsAk                               51:22    +19:22
   3. Backlund Pontus               Närpes Ok                          54:03    +22:03
   4. Skinnari Juha                                                    57:48    +25:48
   5. Rantala Kalle                 HS                                 58:01    +26:01
   6. Tölli Tuomas                                                     58:09    +26:09
   7. Rauno Ratilainen                                                 58:30    +26:30
   8. Salmi Antti                                                      58:52    +26:52
   9. Maisala Tuomas                                                   59:19    +27:19
  10. Länsiluoto Jaakko             HS                                 59:20    +27:20
  11. Berg Kimmo                                                     1:00:00    +28:00
  12. Loukkalahti Mika                                               1:02:59    +30:59
  12. Loukkalahti Mika              RR                               1:02:59    +30:59
  14. Hakulinen Pekka               EsSu                             1:06:13    +34:13
  15. Järvenpää Juha                                                 1:07:25    +35:25
  16. Tervakangas Sanna             EsSu                             1:07:46    +35:46
  17. Österman Lauri                                                 1:08:43    +36:43
  18. Nykänen Pekka                                                  1:10:20    +38:20
  19. Kero Mikko                    OK77                             1:10:59    +38:59
  20. Backholm Ari                  EsAk                             1:11:29    +39:29
  21. Helevä Heikki                                                  1:11:48    +39:48
  22. Nurmela Heikki                                                 1:11:56    +39:56
  23. Haaramo Ville                                                  1:13:43    +41:43
  24. Isoniemi Tiina                Jyry                             1:13:54    +41:54
  25. Viinikainen Vilppu            EsSu                             1:13:57    +41:57
  26. Niemelä Perttu                                                 1:14:30    +42:30
  27. Parikka Risto                                                  1:15:33    +43:33
  28. Merisaari Mikko                                                1:15:50    +43:50
  29. Koskela Jussi                                                  1:16:42    +44:42
  30. Niku Mikael                                                    1:17:05    +45:05
  31. Hyyryläinen Pasi                                               1:17:10    +45:10
  32. Elovaara-Salmi Anna           HS                               1:20:37    +48:37
  33. Nieminen Markku                                                1:23:09    +51:09
  34. Nieminen Mikko                                                 1:23:18    +51:18
  35. Häkkinen Tommi                                                 1:23:35    +51:35
  36. Autti Marja-Liisa             EsSu                             1:23:42    +51:42
  37. Murto Heli                                                     1:26:33    +54:33
  38. Terävä Antti                  Pihkan                           1:26:35    +54:35
  39. Viinikainen Mikko             EsSu                             1:28:22    +56:22
  40. Ojapalo Ilkka                 RR                               1:28:58    +56:58
  41. Rekonen Janne                 Jyry                             1:29:29    +57:29
  42. Kyöstilä Ari                  RaVa                             1:32:29  +1:00:29
  43. Rauhala Tapio                                                  1:34:01  +1:02:01
  44. Anu Taivainen                                                  1:52:28  +1:20:28
      Lehmuskoski Jani                                              ei aikaa          
      Veli-Pekka Kuutti                                             ei aikaa          
      Vuorela Hanna                                                 ei aikaa          
      Vuorela Panu                                                  ei aikaa