Korttelirastit Otaniemi - Lehtisaari - Kuusisaari, Tulokset 8.1.2017


Korttelirastit suunnistettiin tammikuisessa pikkupakkasessa kilpailukeskuksen ollessa Espoon puolella Otaniemessä, mutta suosituimpien ratojen kiertäessä Helsingin puolella Kuusisaaressa ja Lehtisaaressa. Hyvä ulkoiliusää houkutti suunnistamaan ja peräti 260:lle osallistujalle kirjattiin tulos. Ratamestarina toimi Tuomas Hakkarainen. Palautetta tuloksista voi lähettää aaro.kuivalainen@espoonakilles.fi

1

(Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Pikku-Juha                    Pihkan                             10:22          
   2. Tergujeff Inna                                                   26:45    +16:23
   3. Kärkkäinen Eeva                                                  30:30    +20:08   
   4. Kärkkäinen  Miika                                                30:45    +20:23
   5. Siivonen Eemeli                                                  33:59    +23:37
   6. Husu Aleksi                                                      38:40    +28:18
   7. Kettunen Pekka                                                   42:59    +32:37
      Hallmann Anne	            Pihkan                             ei aikaa 
      Kurki Sini ja Tiia                                               ei aikaa 
      Halmesmäki Tiina                                                 ei aikaa 

		         

3

(Lähti: 35, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Kallunki Juha                                                    19:31          
   2. Kallunki Hanna                                                   22:45    +03:14
   3. Vuorela Leo                                                      23:11    +03:40
   4. Tupitsa Milla                 Hs                                 25:41    +06:10
   5. Pekkala Tuukka                EsSu                               26:25    +06:54
   6. Nortomaa Juhani                                                  27:15    +07:44
   7. Tiainen Antti                 EsSu                               27:25    +07:54
   8. Kytöjoki Juhani               Jyry                               31:32    +12:01
   9. Vuorela Samu                                                     33:33    +14:02
  10. Keltakangas Kirsti                                               34:05    +14:34
  11. Lerssi Mira                                                      34:44    +15:13
  12. Franzen Bo                    Raseborg                           35:02    +15:31
  13. Ryynänen Eliisa               Pihkan                             38:01    +18:30
  14. Hanhijärvi Leena                                                 38:14    +18:43
  15. Pekkala Miika                                                    38:23    +18:52
  16. Rantama Pinja                                                    38:24    +18:53
  17. --                                                               38:45    +19:14
  18. Pirinen Hilla                 SKUusi                             39:00    +19:29
  19. Lundström Markku                                                 39:41    +20:10
  20. Vanhala Toivo                                                    40:26    +20:55
  21. Haaramo Matti                 EsSu                               42:29    +22:58
  22. Saario Matti                                                     45:31    +26:00
  23. Frilander Emil                                                   45:40    +26:09
  24. Brummer Markku                HS                                 46:18    +26:47
  25. Lauren Tapio                                                     46:50    +27:19
  26. Saksman Kai                   EST                                48:14    +28:43
  27. Sane Anneli                   HS                                 49:12    +29:41
  28. Tergujeff  Inna                                                1:06:30    +46:59
  29. Toivanen Ville                                                 1:16:26    +56:55
  30. Toivanen Sanni                                                 1:16:39    +57:08
  31. Toivanen Juuso                                                 1:16:55    +57:24
      Hatunen Suvi                                                  ei aikaa          
      Kanerva Merja                                                 ei aikaa          
      Tiainen Olli                                                  ei aikaa          
      Vili                                                          ei aikaa  

6

(Lähti: 112, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Husu Hannu                    Hiki                               35:15          
   2. Torsti Valtteri               EsAk                               35:54    +00:39
   3. Pakkanen Ville                Esak                               36:36    +01:21
   4. Tupitsa Juuso                 HS                                 36:57    +01:42
   5. Seppänen Jukka-Pekka          HiKi                               38:39    +03:24
   6. Jääoja Jussi                  PR                                 38:48    +03:33
   7. Karvinen Usko                                                    39:22    +04:07
   8. Pietikäinen Aleksi            SKUusi                             40:05    +04:50
   9. Penttinen Oskari              EsSu                               41:51    +06:36
  10. Lahtinen Ismo                 OJy                                42:40    +07:25
  11. Seppänen Mari                 Trian                              43:20    +08:05
  12. Sevon Tuomo                   SalRe                              43:31    +08:16
  13. Salo Harri                                                       44:53    +09:38
  14. Lerssi Maria                  Esak                               45:35    +10:20
  15. Suominen Tomi                                                    45:48    +10:33
  16. Keltikangas Eero                                                 45:53    +10:38
  17. Koskinen Hanna-Riikka         HyRa                               46:08    +10:53
  18. Vähä-Kouvola Saana                                               46:54    +11:39
  19. Ranki Ari                     PertPei                            47:01    +11:46
  20. Pohjanvirta-Varjo Leena       Esak                               47:02    +11:47
  21. Sorsa Antti                   EsSu                               47:25    +12:10
  22. Castrén Jenni                 Jyry                               47:43    +12:28
  23. Varjo Veeti                   EsAk                               47:52    +12:37
  24. Kärkkäinen Kimmo                                                 48:06    +12:51
  25. Valakari Ville                                                   48:51    +13:36
  26. Kallio Pekka                  Esak                               49:16    +14:01
  27. Tiittanen Eino                HPV                                49:24    +14:09
  28. Tilli Petri                   YlämPy                             49:39    +14:24
  29. Routsi Anastasia              Hiisi                              50:12    +14:57
  30. Paloheimo Oona                EsSu                               50:32    +15:17
  31. Turku Kaija                   HS                                 50:56    +15:41
  32. Mäkinen Sanni                 Pihkan                             51:18    +16:03
  33. Sarjanoja Ilpo                                                   51:38    +16:23
  34. Kollanus Noora                                                   52:05    +16:50
  34. Kivistö Erkki                 Pihkan                             52:05    +16:50
  36. Salo Katri                                                       52:37    +17:22
  37. Tarvainen Juhani              PiTa                               53:06    +17:51
  38. Tuomimäki Lotta                                                  53:13    +17:58
  39. Koivu Tapio                                                      54:11    +18:56
  40. Tiainen Risto                                                    55:13    +19:58
  41. Isoniemi Sandra               Trian                              55:20    +20:05
  42. Aunula Jukka                  Jyry                               55:22    +20:07
  43. Toivonen Arto                                                    55:35    +20:20
  44. Tupitsa Nina                  HS                                 55:41    +20:26
  45. Pirinen Inkalilja             SKUusi                             55:57    +20:42
  46. Palasrinne Teuvo                                                 56:11    +20:56
  47. Ilmakunnas Seija                                                 56:26    +21:11
  48. Korento Leena                 OK77                               56:27    +21:12
  49. Viitasalo Janne                                                  57:32    +22:17
  50. Vanhanen Tuomas               YlämPy                             58:00    +22:45
  51. Hotti Reino                   HS                                 58:05    +22:50
  52. Rauhala Tapio                                                    58:24    +23:09
  53. Paikkala Jarmo                Jyry                               58:45    +23:30
  54. Heiskanen Risto               EsSu                               59:20    +24:05
  55. Simberg Niklas                                                   59:39    +24:24
  56. Harju Hannu                   EsSu                               59:57    +24:42
  57. Tuomimäki Anni                                                 1:01:04    +25:49
  58. Vänttinen Seppo               EsSu                             1:01:11    +25:56
  59. Mäkinen Heikki                                                 1:01:25    +26:10
  60. Salminen Ulla                 EsAk                             1:01:31    +26:16
  61. Partanen Risto                HyRa                             1:01:59    +26:44
  62. Kalliokoski Annikka                                            1:02:03    +26:48
  62. Sanna ja Tiia                                                  1:02:03    +26:48
  64. Viinikainen Olavi                                              1:02:25    +27:10
  65. Törmänen Eeva                                                  1:02:31    +27:16
  66. Hellstedt Tony                RaHa                             1:02:51    +27:36
  67. Miettinen Sami                                                 1:02:59    +27:44
  68. Luoma Simo                    Pihkan                           1:03:22    +28:07
  69. Karila Veijo                  Pihkan                           1:03:28    +28:13
  70. Saario Mervi                                                   1:04:06    +28:51
  71. Ikäheimonen Taru              Lynx                             1:04:10    +28:55
  72. Leppänen Aino                 Jyry                             1:04:13    +28:58
  73. Reinikainen Pirjo             Jyry                             1:04:28    +29:13
  74. Rönn Ralf                     AOK                              1:04:45    +29:30
  75. Tolvanen Harri                Pihkan                           1:05:13    +29:58
  76. Pietikäinen Minna                                              1:05:30    +30:15
  77. Ekvik Niklas                                                   1:06:06    +30:51
  78. Rönkkö Paavo                  EsSu                             1:06:37    +31:22
  79. Finnilä-Seitajoki Ulla        Jyry                             1:08:36    +33:21
  80. Halmesmäki Aleksi                                              1:08:59    +33:44
  81. Nippala Juhani                Jyry                             1:10:12    +34:57
  82. Mäki-Simola Elina             Essu                             1:10:12    +34:57
  83. Luoma Helena                  Pihkan                           1:10:14    +34:59
  84. Alander Hannele               MeKo                             1:10:38    +35:23
  85. Kyckling Katja                Lynx                             1:10:52    +35:37
  86. Hellstedt Oliver                                               1:10:52    +35:37
  87. Laukka Ville                  Raus                             1:10:53    +35:38
  88. Helin Jorma                   Jyry                             1:12:09    +36:54
  89. Mäkirinne Netta                                                1:12:14    +36:59
  90. Lappalainen Pekka                                              1:12:43    +37:28
  91. Toivola Saija                 RaVa                             1:12:54    +37:39
  92. Ekholm Hans                   AOK                              1:12:58    +37:43
  93. Ojapalo Anneli                RR                               1:13:47    +38:32
  94. Pajuoja Vesa                                                   1:17:09    +41:54
  95. Harju Anne                                                     1:17:17    +42:02
  96. Reinikainen Pentti            Jyry                             1:17:20    +42:05
  97. Launis Kasperi                Raus                             1:18:32    +43:17
  97. Launis Teija                                                   1:18:32    +43:17
  99. Salmela Risto                 SKSK                             1:22:45    +47:30
 100. Lepistö Heikki                HS                               1:25:27    +50:12
 101. Kumpulainen Sirkka Liisa      XYZ                              1:40:02  +1:04:47
 102. Mattinen Raimo                HS                               1:41:47  +1:06:32
 103. Syväterä Hillevi              RiSu                             1:45:31  +1:10:16
      Andersen Tiina                                                ei aikaa          
      Haapa-Aho Erja                                                ei aikaa          
      Kuusivaara Joonas                                             ei aikaa          
      Laakkonen Mikko                                               ei aikaa                   
      Lindeman Osmo                                                 ei aikaa          
      Malmsten Beatrice                                             ei aikaa          
      Paukkunen Katja                                               ei aikaa          
      Simberg Mikael                                                ei aikaa          
      Ziegler Kirsi                                                 ei aikaa          

6+

(Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Mäntylä Vesa                                                     53:50    
   2. Nykänen Pekka                                                  1:04:04    +10:14
   3. Lainema Tommi                                                  1:19:19    +25:29
   4. Helevä Heikki                                                  1:22:35    +28:45
   5. Uotila Erika                  Koovee                           1:28:50    +35:00
   6. Lohi Jarkko                                                    1:30:59    +37:09

9

(Lähti: 64, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Virkki Vili                   HlS                                48:06          
   2. Larmala Niko                  EsSu                               48:18    +00:12
   3. Vainio Antti                  MSParma                            52:00    +03:54
   4. Malinen Jouko                 HS                                 53:10    +05:04
   5. Leijola Laura                 HiKi                               53:26    +05:20
   6. Näsi Matti                    RaJu                               54:10    +06:04
   7. Koskinen Jussi                KR                                 54:22    +06:16
   8. Vierimaa Ville                                                   54:34    +06:28
   9. Heikkinen Jarmo               HS                                 54:51    +06:45
  10. Hämäläinen Pasi                                                  56:01    +07:55
  11. Virrankoski Iiro              EsSu                               56:21    +08:15
  12. Tompuri Tanu                                                     56:48    +08:42
  13. Mäkelä Tomi                   Pihkan                             56:52    +08:46
  14. Vuorela Panu                  EsAk                               58:48    +10:42
  15. Raute Kaj                     SuSi                               58:50    +10:44
  16. Mäyry Juho                                                       58:57    +10:51
  17. Savelainen Jouni              HS                               1:00:16    +12:10
  18. Sane Kari                                                      1:00:29    +12:23
  19. Rauhala Juha                  EsSu                             1:00:49    +12:43
  20. Nieminen Markku                                                1:01:04    +12:58
  21. Nieminen Mikko                                                 1:01:18    +13:12
  22. Turku Vesa                    HS                               1:02:23    +14:17
  23. Varpula Marjut                EsSu                             1:02:26    +14:20
  24. Uljas Risto                   Jyry                             1:03:16    +15:10
  25. Frilander Heikki              Trian                            1:03:21    +15:15
  26. Pirinen Katri                 KeU                              1:03:27    +15:21
  27. Pakkasmaa Juhana                                               1:03:31    +15:25
  28. Schoultz von Annika           OK77                             1:03:45    +15:39
  29. Ilmakunnas Pekka              Pihkan                           1:04:01    +28:46
  29. Tikka Veikko                  MeKo                             1:04:01    +15:55
  31. Laaksonen Jukka                                                1:04:30    +16:24
  32. Tergujerff Renne                                               1:04:30    +16:24
  33. Pietikäinen Timo              Pihkan                           1:04:39    +16:33
  33. Pajuoja Otso                  EsSu                             1:04:44    +16:38
  35. Häkkinen Tommi                                                 1:05:43    +17:37
  35. Söderström Martin             HS                               1:05:43    +17:37
  37. Puustinen Tuomo               Pihkan                           1:05:53    +17:47
  38. Jumppanen Jarmo                                                1:06:44    +18:38
  39. Matilainen Kari               HS                               1:07:21    +19:15
  40. Ekvik Mikaela                                                  1:07:39    +19:33
  41. Jääskeläinen Ari                                               1:08:43    +20:37
  42. Sumanen Laura                 HyRa                             1:09:18    +21:12
  43. Hellberg Janne                                                 1:10:12    +22:06
  44. Luhtala Marko                                                  1:11:05    +22:59
  45. Kaartinen Mikko                                                1:11:24    +23:18
  46. Ojapalo Ilkka                 RR                               1:11:30    +23:24
  47. Murto Heli                    RR                               1:11:32    +23:26
  48. Kivilaakso Anni               EsSu                             1:11:46    +23:40
  48. Autti Marja-Liisa             EsSu                             1:12:58    +24:52
  50. Nilsson Ove                   RaHa                             1:13:58    +25:52
  51. Kyöstilä Ari                  RaVa                             1:14:47    +26:41
  52. Leivo Tapio                                                    1:18:00    +29:54
  53. Kanerva Unto                  Jyry                             1:18:18    +30:12
  54. Saaristo Veikko               RaHa                             1:19:11    +31:05
  55. Laaksonen Eveliina                                             1:22:00    +33:54
  56. Terävä Seppo                  XYZ                              1:30:54    +42:48
      Kleemola Katri                                                ei aikaa          
      Kuusivaara Janne                                              ei aikaa          
      Linkkinen Mikko                                               ei aikaa          
      Matikainen Mirja                                              ei aikaa          
      Rantala Eerika                                                ei aikaa          
      Rantala Eija                                                  ei aikaa          
      Ruotsalinen Jani                                              ei aikaa          
      Seitanki Reijo                                                ei aikaa          

9+

(Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Lamminmäki Seppo                                               1:00:01
   2. Levlin Patrik                 Solfvik Ik                       1:09:05    +09:04          
   3. Porri Ossi                                                     1:22:20    +22:19

12

(Lähti: 30, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Parjanne Antti                TuMe                             1:00:26          
   2. Helander Iisak                Pohjant                          1:05:34    +05:08
   3. Hanhijärvi Petrus (pyora)     EsAk                             1:06:08    +05:42
   4. Berg Kimmo                    EsAk                             1:07:12    +06:46
   5. Skinnari Juha                 Pihkan                           1:08:07    +07:41
   6. Mikander Christopher          Trian                            1:08:48    +08:22
   7. Savelainen Timo               HS                               1:10:58    +10:32
   8. Östergård Patric (Pyörä)      Trian                            1:11:06    +10:40
   9. Backlund Pontus               Närpes Ok                        1:11:57    +11:31
  10. Siurola Timo (Pyörä)                                           1:12:04    +11:38
  11. Åkerman Anu                   HiKi                             1:12:39    +12:13
  12. Heikkilä Markus               EsSu                             1:15:43    +15:17
  13. Gynther Kimmo                 IHR                              1:17:34    +17:08
  14. Huttunen Matti                Pihkan                           1:23:52    +23:26
  15. Vuorela Hanna                 EsAk                             1:26:00    +25:34
  16. Havu Paula                                                     1:26:04    +25:38
  17. Oinonen Lotta                                                  1:26:14    +25:48
  18. Homanen Samuli                                                 1:27:08    +26:42
  19. Ritvanen Paavo                Pihkan                           1:37:47    +37:21
  20. Tolvanen Leo                  Pihkan                           1:40:47    +40:21
  21. Lönnfeldt Erik                OK77                             1:42:54    +42:28
  22. Aunula Jerry                                                   1:47:59    +47:33
  23. Ahlqvist Hannu                Raus                             2:02:24  +1:01:58
  24. Ahlqvist Kristiina            Raus                             2:18:02  +1:17:36
      Autio Rauno                                                   ei aikaa          
      Kleemola Lauri                                                ei aikaa          
      Kuutti Veli-Pekka                                             ei aikaa          
      Syväterä Pekka                                                ei aikaa          
      Kottonen Anna-Riitta                                          ei aikaa  
      Kettunen Pekka																										 	ei aikaa        

12 VÄLIAJAT 1. OSAN JÄLKEEN



   1. Parjanne Antti                TuMe                             37:17   
   2. Hanhijärvi Petrus (pyora)     EsAk                             39:29    +02:12      
   3. Helander Iisak                Pohjant                          39:44    +02:27
   4. Berg Kimmo                    EsAk                             39:56    +02:39
   5. Mikander Christopher          Trian                            40:45    +03:28
   6. Skinnari Juha                 Pihkan                           41:18    +04:01
   7. Backlund Pontus               Närpes Ok                        42:10    +04:53
   8. Savelainen Timo               HS                               42:17    +05:00
   9. Åkerman Anu                   HiKi                             44:23    +07:06
   10. Östergård Patric (Pyörä)     Trian                            44:45    +07:28
  11. Gynther Kimmo                 IHR                              46:24    +09:07
  12. Huttunen Matti                Pihkan                           49:18    +12:01
  13. Vuorela Hanna                 EsAk                             50:07    +12:50
  14. Havu Paula                                                     50:12    +12:55
  15. Homanen Samuli                                                 52:30    +15:13
  16. Ritvanen Paavo                Pihkan                           58:42    +21:25
  17. Lönnfeldt Erik                OK77                             59:33    +22:26
  18. Tolvanen Leo                  Pihkan                           1:00:44  +23:27
  19. Ahlqvist Hannu                Raus                             1:11:11  +33:54
  20. Ahlqvist Kristiina            Raus                             1:23:46  +46:29