Tulokset 04.02.2018

Korttelit ja sprintit reilun 10 asteen pakkasessa. Suunnistajia noin 170 kpl, joista monet juoksivat useamman radan.
Ratamestarina toimivat Toni Pikkarainen (korttelit) ja Kimmo Berg (sprintti).

Myös tällä kertaa halukkaat osallistujat saivat kokeilla Rastilippu-palvelua,
joka tulee käyttöön vuoden 2018 Espoorasteilla.

Tulokset: markus.haakana ät gmail.com



Rata 3 km 3.0 km Rata 6 km 6 km Rata 9 km 9.1 km Spr 2 km 2 km Spr 3 km 3 km Oma 6 km 6 km

Rata 3 km 3.0 km

  (Lähti: 27, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Ilari Ilmakunnas            Pihkan              24.24
   2. Pekka Ilmakunnas                                25.38     +1.14
   3. Sane Berg                                       25.40     +1.16
   4. Armi Kosunen                HS                  29.15     +4.51
   5. Vesa Hurskainen             EsAk                32.01     +7.37
   6. Hilla Pirinen               SKUusi              32.19     +7.55
   7. Matti Haaramo               EsSu                32.23     +7.59
   8. Jussi Matilainen                                32.35     +8.11
   9. Eeva Kuuri-Riutta           KS                  33.02     +8.38
  10. Tuomo Saarinen              Jukola-koulu        33.05     +8.41
  11. Nadia Rehberger             HS                  33.44     +9.20
  12. Risto Heiskanen             EsSu                34.30    +10.06
  13. Risto Ojala                                     35.17    +10.53
  14. Liisa Turkkila                                  35.41    +11.17
  15. Hans Ekholm                 AOK                 38.09    +13.45
  16. Ralf Rönn                   AOK                 40.01    +15.37
  17. Rio Rajala                  Jukola-koulu        42.50    +18.26
  18. Seppo Saario                MSParma             43.38    +19.14
  19. Lauri Väättänen             HS                  46.04    +21.40
  20. Marja-Liisa Väättänen       HS                  46.31    +22.07
  21. Jari Kekkinen                                   47.58    +23.34
  22. Tapio Lauren                                    52.55    +28.31
  23. Toivo Vanhala               Pihkan              57.41    +33.17
  24. Alex Kuronen                Jyry                58.20    +33.56
  25. Helena Kallio               HS                1.02.56    +38.32
  26. Aleksi Husu                                   1.18.48    +54.24
    - Katri Kleimola                               Ei aikaa

Rata 3 km 3.0 km Rata 6 km 6 km Rata 9 km 9.1 km Spr 2 km 2 km Spr 3 km 3 km Oma 6 km 6 km

Rata 6 km 6 km

  (Lähti: 46, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Mikko Tervakangas           EsSu                44.33
   2. Hannu Husu                  HiKi                46.04     +1.31
   3. Juha-Pekka Strömberg        Jyry                48.18     +3.45
   4. Seppo Lamminmäki                                48.23     +3.50
   5. Janne Kivilaakso            Lynx                48.44     +4.11
   6. Maria Lerssi                                    49.34     +5.01
   7. Tommi Maasilta              RaVa                50.35     +6.02
   7. Atte Kiiskinen              SKUusi              50.35     +6.02
   9. Tommi Tervakangas           EsSu                50.58     +6.25
  10. Tuomas Pasanen                                  52.19     +7.46
  11. Juha Kallunki               Jyry                54.48    +10.15
  12. Marko Pirinen               KeU                 57.18    +12.45
  13. Riikka Rajamäki             HS                  57.22    +12.49
  14. Tomi Kosunen                                  1.00.08    +15.35
  15. Katri Pirinen               KeU               1.00.39    +16.06
  16. Noora Kollanus                                1.01.57    +17.24
  17. Kaija Turku                 HS                1.02.21    +17.48
  18. Vesa Turku                  HS                1.02.23    +17.50
  19. Anastasia Routsi            Hiisi             1.02.49    +18.16
  20. Ville Koski                 EsAk              1.02.57    +18.24
  21. Eveliina Laaksonen          HS                1.05.59    +21.26
  22. Pekka Lindberg              LeSi              1.06.31    +21.58
  23. Anni Oinonen                                  1.06.48    +22.15
  24. Heikki Frilander            Trian             1.06.58    +22.25
  25. Seija Ilmakunnas                              1.08.20    +23.47
  26. Heidi Strang                HyRa              1.10.37    +26.04
  27. Juha Oinonen                                  1.10.41    +26.08
  28. Tapio Rauhala                                 1.10.57    +26.24
  29. Mervi Luurila                                 1.11.05    +26.32
  30. Elina Rauhala               EsAk              1.13.14    +28.41
  31. Jaakko Passinen             EsSu              1.13.41    +29.08
  32. Riikka Kaipia               EsAk              1.14.20    +29.47
  33. Jaakko Laine                HS                1.16.08    +31.35
  34. Aija Salo                   Jukola-koulu      1.16.32    +31.59
  35. Reino Hotti                 HS                1.16.35    +32.02
  36. Hannu Harju                 EsSu              1.17.12    +32.39
  37. Misa Kekkinen                                 1.18.53    +34.20
  38. Zenja Marko                 OK77              1.21.54    +37.21
  39. Seppo Terävä                XYZ               1.23.54    +39.21
  40. Saija Toivola               RaVa              1.25.13    +40.40
  41. Elina Mäki-Simola           EsSu              1.46.06  +1.01.33
  42. Raimo Mattinen                                1.47.59  +1.03.26
    - Mikko Sani                  HU-46            Ei aikaa
    - Jouko Malinen               HS               Ei aikaa
    - Teija Sahlström             EsAk             Ei aikaa
    - Maarit Seitsonen                             Ei aikaa

Rata 3 km 3.0 km Rata 6 km 6 km Rata 9 km 9.1 km Spr 2 km 2 km Spr 3 km 3 km Oma 6 km 6 km

Rata 9 km 9.1 km

  (Lähti: 35, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Antti Vainio                MSParma           1.00.59
   2. Suvi Heikkilä               Lynx              1.01.39       +40
   3. Timo Sild                   Koovee            1.06.38     +5.39
   3. Sari Nurmela                VeVe              1.06.38     +5.39
   5. Markus Hjulgren             EsAk              1.10.23     +9.24
   6. Christopher Mikander        Trian             1.11.04    +10.05
   7. Lauri Kleemola              Lynx              1.13.57    +12.58
   8. Juha Järvenpää              HS                1.15.58    +14.59
   9. Rauno Ratilainen                              1.18.14    +17.15
  10. Ville Vierimaa              EsAk              1.22.31    +21.32
  11. Annamari Vierikko           HS                1.25.29    +24.30
  12. Jussi Koskela                                 1.26.03    +25.04
  13. Riku Sauso                  HS                1.26.14    +25.15
  14. Juho Mäyry                                    1.27.06    +26.07
  15. Veikko Lehtinen             Jyry              1.29.16    +28.17
  16. Tuomo Kuosmanen             Pihkan            1.29.54    +28.55
  17. Astra Francke               EsSu              1.30.43    +29.44
  18. Ilkka Ojapalo               RR                1.31.48    +30.49
  19. Niina Laakso                HiKi              1.32.07    +31.08
  20. Timo Siurula                                  1.32.36    +31.37
  21. Mikko Nieminen                                1.34.48    +33.49
  22. Hannu Numminen              EsAk              1.35.23    +34.24
  23. Tero Jantunen                                 1.35.42    +34.43
  24. Jouni Vartiainen                              1.36.57    +35.58
  25. Pasi Hyyryläinen            EsAk              1.37.58    +36.59
  26. Eino Tiittanen                                1.40.57    +39.58
  27. Jarmo Jumppanen             Pihkan            1.42.00    +41.01
  28. Janne Rekonen               Jyry              1.42.30    +41.31
  29. Hannu Ahlqvist              Raus              1.47.18    +46.19
  30. Jani Ollikainen             Jukola-koulu      1.53.22    +52.23
  31. Ari Kyöstilä                Pihkan            1.55.10    +54.11
  32. Janne Kiiskinen                               1.59.32    +58.33
  33. Kristiina Ahlqvist          Raus              2.06.33  +1.05.34
    - Maija Raasakka              EsSu             Ei aikaa
    - Veli-Pekka Kuutti           EsAk             Ei aikaa

Rata 3 km 3.0 km Rata 6 km 6 km Rata 9 km 9.1 km Spr 2 km 2 km Spr 3 km 3 km Oma 6 km 6 km

Spr 2 km 2 km

  (Lähti: 24, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Miika Vehmas                EsSu                16.59
   2. Juha Matilainen             LS-37               18.32     +1.33
   3. Seppo Lamminmäki                                18.57     +1.58
   4. Markus Kari                 Jyry                20.38     +3.39
   5. Ali Mättölä                 EsSu                21.11     +4.12
   6. Anastasia Routsi            Hiisi               23.42     +6.43
   7. Winqvist Robert                                 25.00     +8.01
   8. Ville Koski                 EsAk                27.45    +10.46
   9. Oliver Hellstedt                                28.07    +11.08
  10. 200                                             28.29    +11.30
  11. Eeva Kuuri-Riutta           KS                  28.33    +11.34
  12. Tuula Sani                  HU-46               29.13    +12.14
  13. Aija Salo                                       30.16    +13.17
  14. Hanna Jantunen                                  34.05    +17.06
  15. 188626                                          34.43    +17.44
  16. Rio Rajala                  Jukola-koulu        35.00    +18.01
  17. Vuokko Rajamäki             HS                  35.18    +18.19
  18. Elsa Nurmiainen                                 36.30    +19.31
  19. Aarno Snickeri              EsSu                43.34    +26.35
  20. Jussi Matilainen                                45.52    +28.53
  21. Kaapo Tuominen                                  49.33    +32.34
    - Veli-Pekka Kuutti           EsAk             Ei aikaa
    - Ville Asikainen             XYZ              Ei aikaa
    - Jarmo Paikkala              Jyry             Ei aikaa

Rata 3 km 3.0 km Rata 6 km 6 km Rata 9 km 9.1 km Spr 2 km 2 km Spr 3 km 3 km Oma 6 km 6 km

Spr 3 km 3 km

  (Lähti: 49, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Aleksi Sorsa                EsSu                19.31
   2. Aapo Aaltio                 KuoSu               20.17       +46
   3. Tuomas Tölli                RR                  20.52     +1.21
   4. Wilhelm Stenbacka                               21.43     +2.12
   5. Christopher Mikander        Trian               23.04     +3.33
   6. Juha Matilainen             LS-37               23.19     +3.48
   7. Ville Vierimaa              EsAk                23.42     +4.11
   8. Tommi Maasilta              RaVa                23.48     +4.17
   9. Laura Leijola               HiKi                23.58     +4.27
  10. Hannu Husu                  HiKi                24.19     +4.48
  10. Jouko Malinen                                   24.19     +4.48
  12. Mikko Tervakangas           EsSu                24.51     +5.20
  13. Ilari Ilmakunnas            Pihkan              27.16     +7.45
  13. Antti Sorsa                 EsSu                27.16     +7.45
  15. Mikko Sani                  HU-46               27.19     +7.48
  16. Pekka Ilmakunnas                                28.19     +8.48
  17. Katja Kyckling              Lynx                28.20     +8.49
  18. Markus Kari                 Jyry                28.40     +9.09
  19. Jouko Nurmiainen                                28.46     +9.15
  20. Panu Vuorela                EsAk                29.41    +10.10
  21. Kari Sane                   HS                  29.48    +10.17
  22. Tuomo Kuosmanen             Pihkan              30.12    +10.41
  22. 501137                                          30.12    +10.41
  24. Jouni Vartiainen                                30.50    +11.19
  25. Matti Stoor                                     31.16    +11.45
  26. Vesa Rönty                                      31.26    +11.55
  27. Mikko Nieminen                                  31.59    +12.28
  28. Vilja Ketolainen            SKUusi              32.15    +12.44
  29. Suvi Heikkilä               Lynx                32.20    +12.49
  30. Kerttu Peura                EsSu                32.27    +12.56
  31. Heikki Frilander            Trian               32.52    +13.21
  32. Charlotta Wolff                                 33.37    +14.06
  33. Elina Rauhala               EsAk                33.55    +14.24
  34. Tony Hellstedt              RaHa                34.47    +15.16
  35. Minttu Mustonen             NOK                 38.06    +18.35
  36. Risto Heiskanen             EsSu                39.48    +20.17
  37. Reino Hotti                 HS                  39.51    +20.20
  38. Seppo Terävä                XYZ                 43.10    +23.39
  39. Jussi Rajamäki              HS                  43.12    +23.41
  40. Hannu Harju                 EsSu                43.42    +24.11
  41. Tuomo Saarinen              Jukola-koulu        44.40    +25.09
  42. Erja Haapa-aho                                  46.25    +26.54
  43. Aaron Ketolainen                                48.34    +29.03
  44. Jorma Helin                 Jyry                49.21    +29.50
  45. Leena Hanhijärvi            EsAk              1.00.12    +40.41
    - Aimo Ruohoniemi             EsAk             Ei aikaa
    - Veli-Pekka Kuutti           EsAk             Ei aikaa
    - Katri Kleimola                               Ei aikaa
    - Wilhelm Stenbacka                            Ei aikaa

Rata 3 km 3.0 km Rata 6 km 6 km Rata 9 km 9.1 km Spr 2 km 2 km Spr 3 km 3 km Oma 6 km 6 km

Oma 6 km 6 km

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Jarmo Paikkala              Jyry                52.09