Seuraottelu 18.5.2017, Kauhala, Espoon Akilles

Ratakohtaiset tulokset / Seuraottelutulokset

Lopussa myös joukkuetuloksia

 

A1 A2 A3 B1 B2 B3 C1 C2 C3

A1 7,00 km

      A1   7,00 km

 

   1. Torsti Valtteri                     EsAk              A    52:28          

      Vaherlehto Tuomas                   EsAk              A    52:28       +00

   3. Maisala Tuomas                      Jyry              A    55:54    +03:26

   4. Uusitalo Tero                       EsAk              A    57:26    +04:58

   5. Tapola Lauri                        Jyry              A    59:18    +06:50

   6. Berg Kimmo                          EsAk              A  1:00:23    +07:55

   7. Mänty Eero                          EsAk              A  1:04:03    +11:35

   8. Honkanen Jani                       EsAk              A  1:04:34    +12:06

   9. Helle Henry                         EsAk              A  1:34:30    +42:02

      Mielonen Mika                       Jyry              A    Kesk.

      Kukkonen Jouko                      Jyry              A     Hyl.

Seuraottelupisteet A1 : Akilles 40,    Jyry 16,   Sisu  0

A2 7,00 km

      A2   7,00 km

 

   1. Hanhijärvi Petrus                   EsAk              A    50:04          

   2. Nurmilaukas Ville                   EsAk              A    53:36    +03:32

   3. Kaura-aho Pertti                    Jyry              A  1:10:55    +20:51

   4. Herranen Timo                       Jyry              A  1:21:38    +31:34

   5. Mykkänen Anna                       Jyry              A  2:03:50  +1:13:46

   6. Haavasoja Sampo                     Jyry              A  3:11:34  +2:21:30

      Pakkanen Ville                      EsAk              A    Kesk.

      Vierimaa Ville                      EsAk              A     Hyl.

      Vuorela Panu                        EsAk              A     Hyl.

Seuraottelupisteet A2: Akilles 22,    Jyry 26,   Sisu  0

A3 6,90 km

      A3   6,90 km

 

   1. Riissanen Jani                      EsAk              A    53:36          

   2. Koskinen Panu                       EsAk              A  1:10:36    +17:00

   3. Maisala Jola                        Jyry              A  1:11:11    +17:35

   4. Haakana Markus                      EsAk              A  1:15:57    +22:21

   5. Honkanen Anne                       EsAk              A  1:18:44    +25:08

   6. Lehmuskoski Jani                    Jyry              A  1:19:15    +25:39

   7. Tiukkanen Jarmo                     Jyry              A  1:20:07    +26:31

   8. Pekkanen Mikko                      Jyry              A  2:12:16  +1:18:40

      Kuutti Veli-Pekka                   EsAk              A     Hyl.

Seuraottelupisteet A3: Akilles 33,    Jyry 20,   Sisu  0

B1 4,80 km

      B1   4,80 km

 

   1. Laitinen Salla                      EsAk              B    44:00          

   2. Lerssi Maria                        EsAk              B    48:10    +04:10

   3. Karppinen Inari                     EsAk              B    48:17    +04:17

   4. Vuorela Hanna                       EsAk              B    48:18    +04:18

   5. Tolvanen Mauri                      LeSi              B    48:41    +04:41

   6. Hanhijärvi Marjukka                 EsAk              B    51:54    +07:54

   7. Routsi Anastasia                    Jyry              B    53:44    +09:44

   8. Castren Jenni                       Jyry              B    55:09    +11:09

   9. Hjelm Netta                         EsAk              B    58:39    +14:39

  10. Pellonperä Sofia                    EsAk              B  1:02:33    +18:33

  11. Kallio Pekka                        EsAk              B  1:05:45    +21:45

  12. Rauhala Elina                       EsAk              B  1:07:41    +23:41

  13. Kanerva Unto                        Jyry              B  1:08:48    +24:48

  14. Sahlström Teija                     EsAk              B  1:19:19    +35:19

      Seppänen Timo                       LeSi              B     Hyl.

Seuraottelupisteet B1 : Akilles 62,    Jyry 13,   Sisu  9

B2 4,80 km

      B2   4,80 km

 

   1. Voutilainen Anna                    EsAk              B    44:44          

   2. Hanhijärvi Paulus                   EsAk              B    47:09    +02:25

   3. Inkinen Paavo                       Jyry              B    47:13    +02:29

   4. Nippala Juhani                      Jyry              B    52:34    +07:50

   5. Jokela Erkki                        LeSi              B    56:43    +11:59

   6. Hanhijärvi Antti                    EsAk              B    58:39    +13:55

   7. Launistola Heidi                    EsAk              B    58:50    +14:06

   8. Glad Timo                           Jyry              B  1:03:46    +19:02

      Ahonen Arto                         EsAk              B     Hyl.

      Jääoja-Virtanen Elina               EsAk              B     Hyl.

      Karppinen Riikka                    EsAk              B     Hyl.

      Lahti Markku                        LeSi              B     Hyl.

      Salokangas Anu                      EsAk              B     Hyl.

      Vuorela Joona                       EsAk              B     Hyl.

Seuraottelupisteet B2 : Akilles 41,    Jyry 24,   Sisu  9

B3 4,80 km

      B3   4,80 km

 

   1. Hanhijärvi Leenukka                 EsAk              B    35:50          

   2. Hanhijärvi Annukka                  EsAk              B    44:43    +08:53

   3. Heikkilä Maija                      EsAk              B    44:49    +08:59

   4. Pyykönen Jouni                      EsAk              B    46:10    +10:20

   5. Karvonen Jukka                      LeSi              B    48:35    +12:45

   6. Hyyryläinen Pasi                    EsAk              B    52:31    +16:41

   7. Uljas Risto                         Jyry              B    55:19    +19:29

   8. Kuusivaara Roosa                    EsAk              B    57:36    +21:46

   9. Viertiö Petri                       EsAk              B  1:01:50    +26:00

  10. Carlsson Sanna                      EsAk              B  1:09:43    +33:53

  11. Vaherlehto Eemi                     EsAk              B  1:11:21    +35:31

  12. Kaipia Riikka                       EsAk              B  1:11:56    +36:06

  13. Laukkanen Kauko                     LeSi              B  1:26:37    +50:47

  14. Leppänen Aino                       Jyry              B  1:36:52  +1:01:02

Seuraottelupisteet B3: Akilles 65,    Jyry 8,   Sisu  10

C1 3,30 km

      C1   3,30 km

 

   1. Riissanen Pyry                      EsAk              C    36:43          

   2. Hanhijärvi Maijukka                 EsAk              C    40:51    +04:08

   3. Nordqvist Raimo                     EsAk              C    47:37    +10:54

   4. Virtanen Markku                     EsAk              C    48:17    +11:34

   5. Österberg Reino                     LeSi              C    51:49    +15:06

   6. Malmstén Beatrice                   Jyry              C    53:22    +16:39

   7. Reinikainen Pirjo                   Jyry              C    53:36    +16:53

   8. Karvonen Iris                       LeSi              C  1:04:49    +28:06

   9. Paikkala Jarmo                      Jyry              C  1:16:47    +40:04

  10. Carlsson Oliver                     EsAk              C  1:24:05    +47:22

      Nerkko Timo                         Jyry              C     Hyl.

Seuraottelupisteet C1 : Akilles 36,    Jyry 12,   Sisu  9

C2 3,30 km

      C2   3,30 km

 

   1. Leppäkorpi Eero                     LeSi              C    34:32          

   2. Ekwik Micaela                       Jyry              C    40:12    +05:40

   3. Reinikainen Pentti                  Jyry              C    40:36    +06:04

   4. Vallden Kari                        LeSi              C    40:37    +06:05

   5. Sumanen Heikki                      EsAk              C    46:01    +11:29

   6. Patronen Lea                        EsAk              C    49:59    +15:27

   7. Ohramaa Tuula                       Jyry              C  1:04:40    +30:08

   8. Hanhijärvi Leena                    EsAk              C  1:10:07    +35:35

   9. Lindsten Ulla                       Jyry              C  1:23:45    +49:13

Seuraottelupisteet C2: Akilles 14,    Jyry 23,   Sisu  17

C3 3,30 km

      C3   3,30 km

 

   1. Riissanen Miska                     EsAk              C    34:01          

   2. Mattila Hannu                       EsAk              C    36:52    +02:51

   3. Kytöjoki Juhani                     Jyry              C    42:26    +08:25

   4. Kuusivaara Joonas                   EsAk              C    46:29    +12:28

   5. Suomalainen Marja                   LeSi              C    46:34    +12:33

   6. Nykänen Pentti                      Jyry              C    47:44    +13:43

   7. Seitajoki Reijo                     Jyry              C    52:24    +18:23

   8. Helin Jorma                         Jyry              C    56:35    +22:34

   9. Vuorela Samu                        EsAk              C  1:24:03    +50:02

      Laitinen Hellevi                    EsAk              C    Kesk.

Seuraottelupisteet C3: Akilles 29,    Jyry 20,   Sisu  6

 

Seuraottelutulokset

Seuraottelupisteet A1 :  Akilles 40,   Jyry 16,   Sisu  0

Seuraottelupisteet A2:  Akilles 22,    Jyry 26,   Sisu  0

Seuraottelupisteet A3:  Akilles 33,    Jyry 20,   Sisu  0

Seuraottelupisteet B1 : Akilles 62,    Jyry 13,   Sisu  9

Seuraottelupisteet B2 : Akilles 41,    Jyry 24,   Sisu  9

Seuraottelupisteet B3:  Akilles 65,    Jyry 8,     Sisu  10

Seuraottelupisteet C1 : Akilles 36,    Jyry 12,   Sisu  9

Seuraottelupisteet C2:  Akilles 14,    Jyry 23,   Sisu  17

Seuraottelupisteet C3:  Akilles 29,    Jyry 20,   Sisu  6

Pisteet yhteensä:

1  Akilles 342

2  Jyry 162

3. Sisu 60

 

Perinteiset joukkuetulokset

Joukkuetulokset jäivät nyt vähemmälle huomiolle.  Paljon oli vajaita joukkueita tai hylkäysten takia hylättyjä joukkueita.

Parhaat hyväksytyt joukkueet radoittain:

A-rata: 

1.  Akilles 2

2.  Jyry 3

3.  Jyry 1

 

B-rata:

1. Akilles 2

2. Akilles 8

3. Akilles 5

 

C-rata:

1. Akilles 4

2. Jyry 2

3. Akilles 3