Tulokset 17.04.2016


Nimi- ja seuratietokorjailut tehty 16.4. Laittakaa tulosihmettelyt osoitteeseen hannu.numminen@espoonakilles.fi. Laitoin myös uudet väliajat, mutta reittihärveliin jää vanhat tiedot.

A-rata 3.5 km B-rata 3.0 km C-rata 2.5 km D-rata 1.6 km Luentahäiriö1 Luentahäiriö 2

A-rata 3.5 km

  (Lähti: 73, Keskeytti: 0, Hylätty: 3)

   1. Tuomas Tölli                RR                  16.32
   2. Jani Riissanen              EsAk                16.53       +21
   3. Kimmo Berg                  EsAk                17.07       +35
   4. Niko Larmala                EsSu                17.13       +41
   5. Veli-Pekka Kuutti           EsAk                17.32     +1.00
   6. Mikael Rautio               EsSu                17.48     +1.16
   7. Mikko Salonen               HS                  17.51     +1.19
   8. Saku Ylijoki                EsSu                17.54     +1.22
   9. Petrus Hanhijärvi           EsAk                18.22     +1.50
  10. Valtteri Torsti             EsAk                18.28     +1.56
  11. Pekka Kiljunen              AnttU               18.31     +1.59
  12. Miika Vehmas                EsSu                18.32     +2.00
  13. Mikko Tervakangas           EsSu                18.44     +2.12
  14. Tuomas Hakkarainen          EsAk                18.51     +2.19
  15. Tuomas Vaherlehto           EsAk                19.01     +2.29
  16. Elias Talja                 OK77                19.02     +2.30
  17. Markus Heikkilä             EsSu                19.03     +2.31
  18. Matias Kankkunen            OK77                19.06     +2.34
  19. Juha Matilainen             LS-37               19.13     +2.41
  20. Beitnes Amund               OK77                19.16     +2.44
  21. Ilmari Ikäheimo             EsSu                19.24     +2.52
  22. Antero Pulli                RR                  19.37     +3.05
  23. Joona Malmi                 HS                  19.46     +3.14
  24. Ville Vierimaa              EsAk                19.49     +3.17
  25. Sara Forsström              Raseborg            19.59     +3.27
  26. Tommi Maasilta              RaVa                20.14     +3.42
  27. Tommi Tervakangas           EsSu                20.38     +4.06
  28. Tommy Selin                 EsAk                20.46     +4.14
  29. Eero Mänty                  EsAk                20.56     +4.24
  30. Ida Haapala                 EsSu                20.58     +4.26
  31. Markku Lahti                LeSi                21.21     +4.49
  32. Sauli Takkinen              EsAk                21.45     +5.13
  33. Vp Ronkainen                HS                  22.03     +5.31
  34. Seppo Ikäheimo              EsSu                22.07     +5.35
  35. Jyrki Kiviniitty            HS                  22.08     +5.36
  36. Ismo Lahtinen               OJy                 22.22     +5.50
  37. Markus Haakana              EsAk                22.30     +5.58
  38. Janne Kuusivaara            EsAk                22.32     +6.00
  39. Pasi Hyyryläinen            EsAk                22.45     +6.13
  40. Marjukka Hanhijärvi         EsAk                22.46     +6.14
  41. Annukka Hanhijärvi          EsAk                22.48     +6.16
  42. Tomi Hellsted               RaHa                22.49     +6.17
  43. Jouni Pyykönen              EsAk                22.53     +6.21
  44. Erik Lönnfelt               OK77                23.14     +6.42
  45. Lauri Kekoni                HS                  23.28     +6.56
  46. Toni Haapala                EsSu                23.39     +7.07
  47. Erkki Pulkkinen             RaLu                23.43     +7.11
  48. Henry Helle                 EsAk                23.50     +7.18
  49. Ville Karttunen             EsSu                24.06     +7.34
  49. Jussi Koskela                                   24.06     +7.34
  51. Juha Ruusu                                      24.26     +7.54
  52. Matti Vaaja                 EsAk                24.28     +7.56
  53. Johan Lindholm              Raseborg            24.30     +7.58
  54. Henrik Wallen               OK77                24.39     +8.07
  55. Anne Honkanen               EsAk                24.43     +8.11
  56. Kristofer Lindqvist                             24.47     +8.15
  57. Heli Murto                  RR                  24.56     +8.24
  58. Lehtimäki Keijo             EsAk                25.17     +8.45
  59. Janne Rekonen               Jyry                25.31     +8.59
  60. Michael McCluskey           EsAk                25.36     +9.04
  61. Aino Asklöf                 Lynx                25.49     +9.17
  62. Laura Jakobson              EsSu                26.40    +10.08
  63. Sanni Heikkinen             HS                  26.59    +10.27
  64. Sakari Heikkinen            RaVi                27.09    +10.37
  65. Anne Ali-Rekola             TVV                 27.28    +10.56
  66. Harri Paakulainen           EsSu                27.38    +11.06
  67. Julia Lönnfeldt             OK77                27.47    +11.15
  68. Unto Kanerva                Jyry                31.14    +14.42
  69. Hannu Harju                 EsSu                32.12    +15.40
  70. Pentti Nykänen              Jyry                32.43    +16.11
  Hyl Jenni Hirvelä                                 Hylätty
  Hyl Jani Lehmuskoski            EsAk              Hylätty
  Hyl Andrei Nylund                                 Hylätty

A-rata 3.5 km B-rata 3.0 km C-rata 2.5 km D-rata 1.6 km Luentahäiriö1 Luentahäiriö 2

B-rata 3.0 km

  (Lähti: 68, Keskeytti: 0, Hylätty: 5)

   1. Aleksi Leskinen             Lynx                13.35
   2. Veli-Pekka Kuutti           EsAk                14.54     +1.19
   3. Ray Thomas                  OK77                16.13     +2.38
   4. Emil Laaksonen              EsSu                16.22     +2.47
   5. Anne-Mari Leskinen          Lynx                16.32     +2.57
   6. Salla Laitinen              EsAk                16.41     +3.06
   7. Teijo Oksanen               HS                  17.21     +3.46
   8. Mikko Määttälä              EsSu                17.23     +3.48
   9. Anni Kivilaakso             EsSu                17.25     +3.50
  10. Riikka Karppinen            EsAk                17.29     +3.54
  11. Seppo Lamminmäki                                17.33     +3.58
  12. Paulus Hanhijärvi           EsAk                17.39     +4.04
  13. Hanne Hilo                  EsSu                17.58     +4.23
  14. Maria Määttänen             EsSu                18.15     +4.40
  15. Sami Raitola                Lynx                18.25     +4.50
  16. Olli Tiainen                EsSu                18.28     +4.53
  17. Hanna Vuorela               EsAk                18.29     +4.54
  18. Jaani Lantela               EsSu                18.44     +5.09
  19. Joona Vuorela               EsAk                18.51     +5.16
  20. Otso Pajuoja                EsSu                18.59     +5.24
  21. Anna Voutilainen            EsAk                19.18     +5.43
  22. Antti Hanhijärvi            EsAk                19.19     +5.44
  23. Mervi Heinaro               EsSu                19.40     +6.05
  24. Marja-Liisa Autti           EsSu                19.45     +6.10
  25. Pekka Kallio                EsAk                19.46     +6.11
  26. Elli Suntioinen             EsSu                20.06     +6.31
  26. Kerttu Peura                EsSu                20.06     +6.31
  28. Oona Paloheimo              EsSu                20.28     +6.53
  29. Anders Hälström             OK77                20.52     +7.17
  30. Anu Salokangas              EsAk                20.55     +7.20
  31. Timo Herranen               Jyry                21.04     +7.29
  32. Astra Franke                EsSu                21.13     +7.38
  33. Sini Pekkala                EsSu                21.29     +7.54
  34. Annika Westberg-Arrakoski   OK77                21.30     +7.55
  35. Waldemar von Frenckell      OK77                21.38     +8.03
  36. Elina Jääoja-Virtanen       EsAk                21.39     +8.04
  37. Sofie von Frenckell         OK77                21.52     +8.17
  38. Tove Jern                   OK77                21.53     +8.18
  39. Carola Ray                  OK77                21.55     +8.20
  40. Venla Salonen               HS                  22.11     +8.36
  41. Veeti Varjo                 EsAk                22.25     +8.50
  42. Paavo Rönkkö                EsSu                22.39     +9.04
  43. Johanna Määttälä            EsSu                22.43     +9.08
  44. Mauri Tolvonen              LeSi                22.45     +9.10
  45. Aimo Ruohoniemi             EsAk                22.58     +9.23
  46. Elina Rauhala               EsAk                23.17     +9.42
  47. Hanna Kahanpää              EsSu                23.47    +10.12
  48. Tarja Krum                  SV                  23.59    +10.24
  49. Elias Tikkanen              EsSu                24.01    +10.26
  50. Veli-Pekka Mattila          RaVi                25.05    +11.30
  51. Jukka Aunula                Jyry                25.34    +11.59
  52. Olavi Aho                   HS                  25.38    +12.03
  53. Matilda Laine               RaVi                25.45    +12.10
  54. Petersen Charlotte          EsAk                26.32    +12.57
  55. Matilda Nilsson             OK77                27.58    +14.23
  56. Matti Mäkinen               Mesik               28.26    +14.51
  57. Alvar Winquist              OK77                28.33    +14.58
  58. Aino Leppänen               Jyry                30.00    +16.25
  59. Kauko Laukkanen             LeSi                30.29    +16.54
  60. Ylva Wallen                 OK77                31.23    +17.48
  61. Juuso Riiheläinen           OK77                31.28    +17.53
  62. Annika Waiss                OK77                35.41    +22.06
  63. Robert Waiss                OK77                35.45    +22.10
  Hyl Ilkka Niemi                 EsSu              Hylätty
  Hyl Risto Heiskanen             EsSu              Hylätty
  Hyl Kari Löyttyjärvi            Jyry              Hylätty
  Hyl Jukka Karvonen              LeSi              Hylätty
  Hyl Kai Hilo                    EsSu              Hylätty

A-rata 3.5 km B-rata 3.0 km C-rata 2.5 km D-rata 1.6 km Luentahäiriö1 Luentahäiriö 2

C-rata 2.5 km

  (Lähti: 31, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

   1. Daniel Rautio               EsSu                14.21
   2. Oskari Penttinen            EsSu                15.15       +54
   3. Maijukka Hanhijärvi         EsAk                15.32     +1.11
   4. Katja Kyckling              Lynx                15.36     +1.15
   5. Sofia Soikkeli              EsSu                16.09     +1.48
   6. Pyry Riissanen              EsAk                16.14     +1.53
   7. Kirsi Kivilaakso            Lynx                16.47     +2.26
   8. Emil Vaherlehto             EsAk                17.12     +2.51
   9. Hannu Mattila               EsAk                18.48     +4.27
  10. Eero Leppäkorpi             LeSi                19.08     +4.47
  11. Miska Riissanen             EsAk                19.15     +4.54
  12. Joni Hietala                EsSu                19.50     +5.29
  13. Rasmus Ruusu                EsSu                21.15     +6.54
  14. Samu Vuorela                EsAk                21.26     +7.05
  15. Joonas Kuusivaara           EsAk                21.36     +7.15
  16. Seija Ojajärvi              HS                  21.54     +7.33
  17. Marja Suomalainen           LeSi                22.08     +7.47
  18. Jorma Helin                 Jyry                22.33     +8.12
  19. Jarmo Paikkala              Jyry                22.56     +8.35
  20. Iiris Kähkönen              EsAk                23.18     +8.57
  21. Antti Tiainen               EsSu                23.20     +8.59
  22. Eemeli Leskinen             Lynx                25.40    +11.19
  23. Oliver Hellsted             Lynx                26.47    +12.26
  24. Eeva Tanska                 EsSu                27.05    +12.44
  25. Jenni Hilo                  EsSu                27.10    +12.49
  26. Elsa Anderson               EsAk                29.11    +14.50
  27. Iris Karvonen               LeSi                30.56    +16.35
  28. Anna-Maija Kurppa                               31.36    +17.15
  29. Jarmo Kurppa                                    31.48    +17.27
  30. Ulla Lindsten               Jyry                32.55    +18.34
  Hyl Inari Karppinen             EsAk              Hylätty

A-rata 3.5 km B-rata 3.0 km C-rata 2.5 km D-rata 1.6 km Luentahäiriö1 Luentahäiriö 2

D-rata 1.6 km

  (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Matias Veikkola             EsAk                17.31
   2. Tommy Carlsson              EsAk                22.49     +5.18
   3. Aaro Varvikko               EsAk                23.00     +5.29
   4. Matteus Hanhijärvi          EsAk                23.27     +5.56
   5. Tuuli Tuovinen              EsAk                25.53     +8.22
   6. Eemil Veikkola              EsAk                26.11     +8.40
   7. Suvi Ahtola                 EsAk                26.45     +9.14
   8. Viljami Veikkola            EsAk                27.56    +10.25
   9. Aapo Halinen                EsAk                28.09    +10.38

A-rata 3.5 km B-rata 3.0 km C-rata 2.5 km D-rata 1.6 km Luentahäiriö1 Luentahäiriö 2

Luentahäiriö1

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Ilari Laakso                RR                  12.41

A-rata 3.5 km B-rata 3.0 km C-rata 2.5 km D-rata 1.6 km Luentahäiriö1 Luentahäiriö 2

Luentahäiriö 2

  (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Oskar Haapala               RR                  02.52