Espoon Akilles | Suunnistus | Koripallo | Kuntoilu | Jumppa

Espoon Akilles > Suunnistus > Yhteystiedot

Yhteystiedot

Sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@espoonakilles.fi. Korvaa ä- ja ö-kirjaimet nimissä a- ja o-kirjaimilla. Laskut voi osoittaa sähköpostiosoitteeseen: sj-taloudenhoito@espoonakilles.fi .

Suunnistusjaoston hallitus 2017

TehtäväNimiPuhelin
Puheenjohtaja, Espoorastien talkoolista, kilpailuvastaavaJouni Pyykönen050 405 9456
Sihteeri, nuorisoedustajaMarjukka Hanhijärvi050 594 8274
EspoorastitVesa Mäntylä046 878 5419
Taloudenhoitaja, talouden seuranta, laskutus, laskujen maksaminenVille Vierimaa050 570 2426
ValmennusToni Pikkarainen040 087 2153
Nuorisovalmennus, ETR-polkujuoksuSauli Takkinen040 526 2001
Hiihtomajatoiminta, kartta-asiamies, karttojen myyntiHannu Mattila040 778 4159
AkillesCupAimo Ruohoniemi040 500 7287
Lasten ja nuorten toiminta, ETR-polkujuoksuTeija Sahlström050 442 1286
Aikuisten suunnistuskoulutAnu Salokangas045 657 9455
Tiedotus, kalustovastaava, yhteys emoseuraan, liikuntasetelitAaro Kuivalainen050 525 6996
ETR-polkujuoksu, Jukola-bussiRiikka Karppinen040 562 7424

Muut vastuuhenkilöt

TehtäväNimi/nimet
TiedottajaHannu Numminen, Aaro Kuivalainen
Kilpailuilmoittaja, IRMA-vastaavaKimmo Berg
SunnuntaikorttelitLeena Noromaa, Heidi Launistola
TiistaikorttelitMikko Drocan
AkillesCupAimo Ruohoniemi, Raimo Nordqvist ja Heidi Launistola
Jäsenrekisteri, sähköpostilistatAnne Honkanen
Www-sivujen päivitysTiina Rautakorpi, Raimo Nordqvist, Hannu Numminen, Heini Saarimäki ja Aaro Kuivalainen
NimenhuutoJanne Kuusivaara
KartoitusprojektitHannu Mattila, Jouni Pyykönen, Aimo Ruohoniemi ja Toni Pikkarainen
EspoorastitVesa Mäntylä (pää), Ville Vierimaa, Aaro Kuivalainen (päätoiminnot), Jouni Pyykönen ja Matti Vaaja (talkookalenteri), Hannu Mattila (kartat), Andrei Krüger, Hannu Numminen ja Tiina Rautakorpi (tulospalvelu)
Alueen sprintticupHannu Numminen
Seura-asutKeijo Lehtimäki
HiihtomajaHannu Mattila, Timo Tilli ja Matti Saari
KalustostovastaavatHannu Numminen (ER-tarvikkeet), Aaro Kuivalainen(maja) ja Kari Ranta-Puska (seurateltta ja wingit)
SponsoriryhmäSauli Takkinen, Keijo Lehtimäki, Teija Sahlström ja Hannu Numminen
Naisjoukkueet ja HalikkoviestiSalla Laitinen
Miesten Jukolan 1.joukkueJani Riissanen
Miesten Jukolan loput joukkueetHannu Numminen
Viron kevätleiriRaimo Nordqvist
Lasten- ja nuortentoimintaTeija Sahlström, Kari Ahtola, Janne Kuusivaara, Hannu Numminen, Leena Pohjanvirta-Varjo, Tiina Rautakorpi, Pirjo Hollemo, Hanna Vuorela, Janna Koivisto, Sauli Takkinen, Lauri Sumanen ja Minna Halinen
Lasten kevätleiri 5.-7.5.Kari Ahtola ja Lauri Sumanen
Leimaus-leiri 6.-9.6.Leena Pohjanvirta-Varjo
EdustusvalmennusSauli Takkinen
ValmennustoimintaJanne Kuusivaara, Hannu Numminen, Toni Pikkarainen, Jani Riissanen, Sauli Takkinen, Tero Uusitalo ja Tuomas Vaherlehto
Sarjakisa 9.5.kilpailunjohtaja John Hoffström, ratamestari Matti Vaaja
AM-keskimatka 1.6.kilpailunjohtaja Raimo Nordqvist, ratamestari Hannu Mattila, valvoja Pertti Sorri (RaHa)
ETR-polkujuoksuRiikka Karppinen, Tuomas Vaherlehto, Teija Sahlström, Hannu Numminen, Keijo Lehtimäki, Janne Kuusivaara ja Sauli Takkinen
Finnspring 2018Teija Sahlström, Sauli Takkinen ja Hannu Numminen

Edelliset vuodet: 2016 2015